Porażka Młodej Jagiellonii

2012.04.29 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku w meczu 26. kolejki Młodej Ekstraklasy z Legią Warszawa 0:3 (0:2). Żółto-czerwoni kończyli spotkanie w dziewiątkę, po tym jak Ermin Seratlić i Merab Gigauri obejrzeli czerwone kartki.

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie. Piotra Lipkę pokonał Mateusz Romachów. Chwilę później Jagiellonia mogła wyrównać. Merab Gigauri minął bramkarza i trafił w słupek. W 27. minucie z boiska wyleciał Ermin Seratlić, który uderzył rywala bez piłki. Grając w przewadze Legia podwyższyła prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy.

Po zmianie stron nadal dominowała drużyna z Warszawy. Dodatkowo w 56. minucie boisko musiał opuścić Gigauri. Gruzin został sfaulowany i leżąc kopnął rywala, za co obejrzał drugą żółtą kartkę. Zaledwie dwie minuty później goście podwyższyli prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Kordian Latos i płaskim uderzeniem przy słupku pokonał Piotra Lipkę. W końcówce meczu Marcin Stromecki znalazł się sam na sam z golkiperem Jagi i przegrał ten pojedynek.

Jagiellonia Białystok (ME) - Legia Warszawa (ME) 0:3 (0:2). Bramki: Romachów 18, Żurek 39, Latos 57.

Jagiellonia Białystok ME: Lipka - Butkiewicz (77. Gołaszewski), Gusić (46. Nowotka), Szóstko, Zawadzki (65. Drażba) - Murawski (46. Jastrzębski), Gigauri, Kosiński, Seratlić - Dźwigała (46. Zapolnik) - Mackiewicz (46. Milewski).

Legia Warszawa ME: Szumski - Grudniewski, Michalak (46. Długołęcki), Cichocki, Widejko - Romachów (63. Stromecki), Kopczyński, Żurek (81. Kamiński), Furman - Łukasik (Latos), Górski
Żółte kartki: Zawadzki, Gigauri, Szóstko, Zapolnik, Gołaszewski (Jagiellonia), Michalak, Latos (Legia).

Czerwone kartki: Seratlić (za faul), Gigauri (za drugą żółtą kartkę).

Sędziował: Robert Podlecki (Lublin).