Porażka Olimpii z wiceliderem

2017.05.06 19:46
W meczu 29. kolejki piłkarskiej II ligi Olimpia Zambrów nie sprostała na własnym terenie wiceliderowi z Częstochowy i poległa z Rakowem 0:1.
Fot: Fanpage Olimpia Zambrów

Nie udało się podopiecznym Tomasza Kulawika sprawić niespodzianki i urwać punktów drużynie Rakowa Częstochowa. Choć gospodarze przez kilkadziesiąt minut dzielnie stawiali faworyzowanym rywalom opór, to jednak w końcowej fazie spotkania skapitulowali. Pogromcą Biało-Niebieskich okazał się Piotr Malinowski, który pokonał golkipera Olimpii tuż po tym, jak jeden jego z kolegów (Rafał Figiel) otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika.

W ostatnich minutach zespół z Zambrowa próbował jeszcze odmienić oblicze meczu, ale by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu.

Podlaski II-ligowiec po 29 kolejkach – z dorobkiem 31 punktów – zajmuje w tabeli 12. miejsce. Następnym rywalem ekipy Tomasza Kulawika będzie najsłabsza w rozgrywkach Polonia Bytom.

Olimpia Zambrów – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Malinowski 79

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Marcin Byszewski (84' Karol Buzun), Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski, Hubert Kotus (65' Michał Kołodziejski) - Kacper Falon (46' Karol Zieliński), Daniel Michałowski, Patryk Brzeski (70' Sebastian Szerszeń), Marcin Przybylski, Jakub Bach - Fabian Piasecki

Raków Częstochowa: Mateusz Lis - Łukasz Sołowiej (46' Lukáš Ďuriška), Tomáš Petrášek, Adam Mesjasz (68' Filip Kowalczyk) - Peter Mazan, Tomasz Margol, Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Tomasz Wróbel, Piotr Malinowski (90' Łukasz Siedlik) - Adam Czerkas (69' Tomasz Płonka)