Porażka różnicą 5 goli. O tym występie białostoczanie muszą jak najszybciej zapomnieć

2020.12.12 20:31
16. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie będą wspominać dobrze. Podlaski zespół przegrał bowiem we wspomnianej serii zmagań 2:7.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Nie tak miał wyglądać domowy mecz Słonecznych z ekipą Red Dragons Pniewy. Białostoczanie liczyli, że korzystny wynik w starciu przeciwko drużynie mającej identyczną liczbę punktów pozwoli zbliżyć się do klubów z górnej połowy tabeli, ale rzeczywistość okazała się inna. To przyjezdni zanotowali triumf i to oni mogą podejść do ostatniej kolejki w tym roku z większym spokojem.

Początek sobotniego (12.12) pojedynku nie zwiastował jednak tragicznego zakończenia. Wprawdzie to Czerwone Smoki otworzyły wynik rywalizacji, bo z ostrego kąta do siatki Podlasian trafił Adrian Skrzypek, jednak Słoneczni bardzo szybko odpowiedzieli. Gola na 1:1, oddając strzał z dystansu, zdobył Paweł Aleksandrowicz.

Niestety od tego momentu w hali VI Liceum Ogólnokształcącego dominowali tylko i wyłącznie goście. Na przerwę zespół z Pniew zszedł, prowadząc 3:1, a po zmianie stron drużyna Red Dragons dokończyła dzieła zniszczenia, doprowadzając do rezultatu 7:2. Drugą bramkę na konto białostoczan, można rzec, że na otarcie łez, strzelił ponownie Aleksandrowicz.

W następnej kolejce podopieczni Adriana Citki zagrają na wyjeździe ze znajdującym się na podium Piastem Gliwice. Ostatni ligowy mecz w tym roku Słoneczni rozpoczną w przyszłą sobotę (19.12) o godz. 14.30.

17. P.A. Nova Gliwice 13 7 28:59

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 2:7 (1:3)
Bramki: Paweł Aleksandrowicz 10, 34 - Adrian Skrzypek 8, 40, Mateusz Kostecki 11, 30, Patryk Hoły 13, Andrejs Baklanovs 31, Nukri Czumburidze 33

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, (Jendruczek) - Kowalczyk, Citko, Kożuszkiewicz, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Prolejko