Pościg bez happy endu

2019.02.10 21:41
W niedzielny (10.02) wieczór koszykarze białostockich Żubrów doznali 3. porażki w trwającym sezonie. II-ligowcy z Podlasia musieli uznać wyższość ekipy U!NB AZS UMCS Lublin.

Zawodnikom Żubrów nie udało się wywieźć z trudnego terenu punktów, które pozwoliłyby wykonać kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie 1. miejsca po fazie zasadniczej sezonu w gr. B koszykarskiej II ligi. W Lublinie, gdzie do tej pory zwycięstwo potrafiły odnieść tylko 2 zespoły, białostoczanie przegrali z miejscowym AZS-em UMCS 75:78.

Gospodarze wygrali 3 pierwsze kwarty, przez co podopieczni Tomasza Kujawy do ostatniej części rywalizacji przystępowali ze stratą 11 oczek. W 4. fazie pojedynku rogata ekipa zaprezentowała się już lepiej, na pół minuty przed końcem zmagań doprowadziła do wyniku 76:75 dla akademików z Lublina, ale ostatecznie zabrakło czasu, by odwrócić losy pojedynku. AZS wygrał spotkanie 78:75, przez co 3. porażka Żubrów stała się faktem.

Inny zespół z Podlasia - Tur - swój mecz w ramach 21. kolejki rozegra w środę (13.02). Koszykarze prowadzeni przez Kamila Zakrzewskiego tego dnia podejmą na własnym terenie KK Warszawa.