Poważna kontuzja Jagiellończyka. W tym sezonie na boiskach już go nie zobaczymy

2019.02.10 12:41
Największym pechowcem w zespole Jagiellonii Białystok z pewnością jest Mile Savković. Serb doznał w trakcie piątkowego (8.02) meczu z Miedzią Legnica kolejnej kontuzji, która eliminuje go z gry do końca sezonu 2018/2019.

Mile Savković, który w sierpniu 2018 r. przyszedł do Jagiellonii ze Spartaka Subotica, miał być w zespole prowadzonym przez Ireneusza Mamrota bardzo ważnym ogniwem. Życie mocno zweryfikowało jednak plany, bowiem od momentu transferu Serba dręczą urazy. Już w październiku i listopadzie Mile opuścił kilka spotkań z powodu problemów zdrowotnych, po czym do końca roku nie zdołał dojść do odpowiedniej dyspozycji, a teraz - w pierwszym meczu rundy wiosennej - 26-latek doznał jeszcze poważniejszej kontuzji.

- Mile doznał złamania kości strzałkowej z całkowitym uszkodzeniem więzadła trójgraniastego i więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Jeszcze w sobotę (9.02) zawodnik przeszedł operację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jego przerwa potrwa od 4 do 6 miesięcy - powiedział dla oficjalnej strony internetowej klubu doktor Krzysztof Koryszewski, lekarz Jagiellonii Białystok.

Savković fatalnego w skutkach urazu nabawił się w 80. minucie wyjazdowej potyczki z Miedzią Legnica, którą Żółto-Czerwoni wygrali 3:0. Pech Serba jest tym większy, gdyż tragiczne starcie z Bożo Musą miało miejsce zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu pomocnika na boisko.

Do tej pory Savković w barwach wicemistrzów Polski rozegrał 12 oficjalnych spotkań. Strzelił w nich 1 gola.