Przegrana Jagi w meczu sparingowym z Rapidem Bukareszt

2010.02.04 00:00
Jagiellonia przebywająca na zgrupowaniu w Antalyi, przegrała pierwszy mecz sparingowym z rumuńskim Rapidem Bukareszt 0:1. Jedyna bramka meczu padła w 62. minucie, a zdobył ją Alexandru Ioniţă.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż oba zespoły stworzyły okazje do objęcia prowadzenia. Jaga miała dwie sytuacje na zdobycie bramki, lecz w obu przypadkach znakomicie spisał się bramkarz Rapidu Alexandru Bornescu.

Po przerwie, w 62 minucie padła decydująca bramka meczu. I mimo, że podopieczni Michała Probierza mieli dogodne okazje, by doprowadzić chociażby do remisu, to jednak strzały Piotra Klepczarka, Michała Stecia czy też Patryka Gondka nie znalazły drogi do bramki Rapidu. W ten sposób żółto-czerwoni drugi rok z rzędu doznali porażki z Rumunami. Przed rokiem Rapid wygrał 2:0.

Kolejnym rywalem Jagiellonii będzie serbski OFK Belgrad, z którym drużyna Probierza zmierzy się w sobotę, 6 stycznia.

źródło: Jagiellonia.pl