Przy świątecznych stołach dobrych humorów nie będzie. Słoneczni przegrali aż 1:9

2020.12.20 10:05
W ostatnim tegorocznym meczu na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice. Podlasianie polegli 1:9 i pierwszą rundę sezonu zakończyli na miejscu numer 12.

Zawodnicy MOKS-u na delegacyjny bój ze znajdującym się na podium Piastem wyszli bardzo skoncentrowani. Białostoczanie grali pewnie w obronie i rozsądnie w ataku, dlatego przez 10 początkowych minut gospodarze mieli ogromne problemy, by na poważnie zagrozić bramce przyjezdnych. Mało tego, ekipa Piasta nie tylko w tym czasie nie zdobyła gola, ale także go straciła. Słonecznym prowadzenie dał Piotr Kowalczyk.

Później kapitalną okazję do podwyższenia rezultatu miał jeszcze Aleksandrowicz, po czym… gra futsalistów z północno-wschodniej Polski kompletnie się rozsypała. Piast w ostatnich minutach pierwszej połowy wręcz zdeklasował Podlasian, w efekcie czego na przerwę zespół z Gliwic zszedł przy prowadzeniu 5:1.

Po zmianie stron kolejne gole długo nie padały, lecz taki stan nie trwał do końca pojedynku. Między 30. a 32. minutą gospodarze 3-krotnie zapakowali piłkę do siatki borykającego się z problemami kadrowymi MOKS-u, a w ostatnich sekundach starcia wynik rywalizacji na 9:1, strzelając do pustej bramki, ustalił Michał Rabiej.

Brak punktów w Gliwicach oznacza, że Słoneczni świąteczno-noworoczną przerwę w rozgrywkach spędzą na 12. miejscu w tabeli. Dorobek 17 oczek to efekt 5 zwycięstw, a także 2 remisów i aż 9 porażek.

17. P.A. Nova Gliwice 16 7 32:80

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 9:1 (5:1)
Bramki: Ixemad Gonzalez 13, 14, Rodrigo Dasaiev 17, 20, Mateusz Mrowiec 18, 31, 32, Dominik Śmiałkowski 30, Michał Rabiej 40 - Piotr Kowalczyk 8

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Święciński (Jendruczek) - Kowalczyk, Citko, Dzierzkowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Prolejko, Shostak