PTR Dojlidy Białystok na Skandia Maraton Lang Team

2011.09.19 00:00
Przedostatnia edycja Skandia Maraton za nami, tym razem drużyna PTR Dojlidy ścigała się u siebie w Białymstoku. Sukcesywnie gromadząc punkty przez cały sezon i osiągając czołowe lokaty na każdej z edycji. Białostoczanie liderują w klasyfikacji generalnej cyklu, a także zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy PTR Dojlidy sprostali presji, nie zawiedli i znakomicie wypadli przed własną publicznością, dodatkowo rozstrzygając klasyfikację generalną jeszcze przed finałową edycją w Kwidzynie.
Fot: materiały klubu

Na dystansie Mini (42km) walka rozegrała się na finiszowej prostej, Maciej Samborski został pokonany o grubość opony przez Romana Kołodziejczyka, jednak nasz zawodnik zajął pierwszy stopień podium swojej kategorii wiekowej M2 i wciąż utrzymuje prowadzenie w generalce cyklu. 65 kilometrowy dystans Medio to domena Agnieszki Nowiczkow, która triumfowała w kategorii K3 i lideruje w punktacji generalnej.

Także na królewskim dystansie Grand Fondo zawodnicy PTR Dojlidy spełnili oczekiwania i w komplecie zajęli całe podium kategorii M2. Pierwszy był Paweł Niechwiedowicz, który od początku sezonu prowadzi w generalce, a drugie i trzecie miejsce podzieli między siebie na finiszu kolejno Adam Nojszewski i Artur Jackiewicz.

Podobnie po sześciu edycjach wygląda klasyfikacja generalna M2, czołową trójkę tworzy PTR Dojlidy, trzecie miejsce utrzymuje Piotr Dzienis. W białostockim maratonie na wszystkich dystansach wzięło udział 13 zawodników klubu. Trasa wyścigu była bardzo szybka, prowadziła w większości po leśnych i szutrowych drogach Puszczy Knyszyńskiej z rozjazdem asfaltem do miejscowości Jurowce i przejazdem przez Pietrasze.

Czołowi zawodnicy osiągali wysokie prędkości, zwycięzca edycji Pucharu Polski Adrian Brzózka z JBG-2 pokonał 90 kilometrów w niecałe 3 godziny, drugi był lider Pucharu Andrzej Kaiser a trzeci Radosław Tecław, obaj Corratec Team. Groźnemu upadkowi uległ licencjonowany kolarz Bartosz Banach i został przewieziony do szpitala. Jego grupa Mróz ActiveJet nie liczyła się w walce drużynowej, tym samym zawodnicy PTR Dojlidy Białystok po doskonałym występie na swojej trasie mogą być pewni utrzymania trzeciej lokaty w generalnej klasyfikacji drużynowej. Ostatnia edycja Skandia Maraton odbędzie się 1 października w Kwidzynie, zamykając tegoroczny sezon białostoczan ich wielkim sukcesem.