Puchar Polski Oyama Top w Wieliczce. Udany występ zawodników białostockiego klubu

2019.10.24 11:55
W sobotę i niedzielę (19-20.10), w Wieliczce, rozgrywane były zawody Pucharu Polski w karate. Na imprezie tej świetnie zaprezentowali się przedstawiciele Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy aż 6-krotnie stanęli na podium.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

W miniony weekend odbył się Puchar Polski Oyama Top w konkurencji knockdown oraz zawody otwartego Pucharu Polski Oyama PFK w konkurencjach semi-knockdown i lekki kontakt. W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników i zawodniczek z 34 klubów karate, w tym z 3 stowarzyszeń kyokushin. W sobotę, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zmagania w lekkim kontakcie, po południu przyszła pora na knockdown seniorów, zaś w niedzielę na semi-knockdown juniorów i juniorów starszych.

Białostocki Klub Oyama Karate w trakcie Pucharu Polski reprezentowała 8-osobowa grupa, z której aż 6 przedstawicieli wywalczyło lokaty na podium.

Najlepiej z podlaskiej ekipy wypadła Albertyna Półtorak, która w kategorii juniorek starszych powyżej 60 kg wygrała wszystkie pojedynki i zajęła 1. miejsce. W tej samej konkurencji Jakub Pojawa (junior starszy do 70 kg) zajął 2. lokatę, podobnie zresztą jak Ewa Jaworowicz (juniorka powyżej 60 kg), która również przegrała dopiero w finale.

Ponadto na 3. pozycji w konkurencji lekki kontakt uplasował się Maciej Mróz (junior młodszy do 45 kg), a w najbardziej prestiżowych zmaganiach (knockdown - walka w pełnym kontakcie bez ochraniaczy) miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Michałowi Grabowskiemu (senior powyżej 80 kg) i Krzysztofowi Rydzewskiemu (senior do 80 kg).

Zawodników do turnieju przygotowywał Shihan Witold Choiński 6 Dan.