Puchar Świata w Shidokan Karate

2005.04.27 00:00
23 kwietnia, odbyły się zawody Pucharu Świata w Shidokan Karate.

Wzięła w nich udzia również grupa "White Bears Team" z Podlaskiego Stowarzyszenia Shidokan Karate. Do miejscowości Caluire we Francji nasza grupa wyruszyła w składzie:
1.sensei Cezary Zugaj - trener
2.sempai Krzysztof Brzostowski - zawodnik w wadze OPEN
3.sempai Magdalena Kundzicz - zawodniczka w wadze OPEN
Wyjazd podlaskiej drużyny był możliwy dzięki sponsorom: Katarzynie i Wojciechowi Jabłońskim. Ekipa pojechała samochodem prywatnym Pana Andrzeja Zugaja, jednego z członków stowarzyszenia. Wyjazd zaowocował zwycięstwem w wadze otwartej (OPEN) kobiet zawodniczka z Białegostoku - Magdalena Kundzicz pokonała w finale jedną z najlepszych zawodniczek Karate Shidokan w Europie - Francuzkę Nathalie Azoulay. Trzyrundowy walkę na ringu wygrała jednogłośnie na punkty. Drugi z naszych zawodników; w wadze otwartej (OPEN) - Krzysztof Brzostowski, po przejściu Włocha Vincenzo Rossi i Francuza Claude Lesieura w finale uległ młodszemu Litwinowi Batusce poprzez założenie dźwigni juji-gatame. Zwycięstwo w wadze do 85 kg przypadło Mariuszowi Ligiżyńskiemu z Jeleniej Góry. Reprezentanci Polski zdobyli 2 złote medale i 1 srebrny. Ekipa z Białegostoku udowodmniła, że jest przodującą w Polsce w Karate Shidokan.
Kolejnym wyzwaniem, tym razem dla nieco młodszych uczestników będzie Międzynarodowy Turniej Shidokan Karate dzieci i juniorów. Planowana data imprezy to 30 kwietnia 2005 r. Turniej odbędzie się w Wilnie, będzie to turniej o puchar tego miasta. Podlaskie Stowarzyszenia Shidokan Karate wysyła swoją drużynę w składzie:
2.Cezary Zugaj - zawodnik w wadze 36 kg ( 11-13 lat)
Bedzie to jedna z pierwszych prób walki dzieci w formule uderzanej Bare-Knuckle-Karate. Cezary Zugaj to pierwszy, tak młody karateka, który zmierzy się z zawodnikami z Litwy, Łotwy i Rosji.