Puchar Świata w short-tracku. Upadek Natalii Maliszewskiej, rekord Rafała Anikieja

2017.02.06 11:20
Natalia Maliszewska zajęła 8. miejsce podczas Pucharu Świata w niemieckim Dreźnie. Lepiej spisał się inny z zawodników Juvenii Białystok – Rafał Anikiej – który uplasował się na 7. pozycji i ustanowił nowy rekord Polski juniorów na dystansie 500 m.
Fot: pzls.pl

Aż 7 zawodników białostockiej Juvenii udało się w kadrze reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w short-tracku, które w dniach 3-5 lutego odbywały się w Dreźnie. Najlepiej spośród podlaskich łyżwiarzy spisał się zaledwie 17-letni Rafał Anikiej, który w ćwierćfinale wyścigu na 500 m był 2., w półfinale - 4. i ostatecznie – z czasem 40,909 s – został sklasyfikowany na 7. pozycji. Uzyskany przed niego wynik jest nowym rekordem Polski juniorów.

O dużym pechu może mówić gwiazda biało-czerwonej kadry – zawodniczka Juvenii – Natalia Maliszewska. Polka znakomicie spisała się w biegu ćwierćfinałowym, który pewnie wygrała, ale w półfinale zaliczyła upadek i nie dokończyła wyścigu. Kraksa spowodowała, że Maliszewska została sklasyfikowana na 8. miejscu, które ją – jak i kibiców – na pewno nie satysfakcjonuje.

Z pozostałych zawodników białostockiej drużyny najlepiej spisał się Bartosz Konopko, który – w rywalizacji na 500 m – zajął 13. lokatę.