Remis młodzieżówki z Rosją. Gol Patryka Klimali

2019.10.11 18:21
Reprezentacja Polski U-21 rozegrała w piątek (11.10) trzeci mecz w ramach eliminacji do młodzieżowego Euro. W Jekaterynburgu Biało-Czerwoni zmierzyli się z Rosją. W spotkaniu tym padł remis, a jedną z bramek zdobył Jagiellończyk.

Wynikiem 2:2 zakończył się piątkowy mecz eliminacji do młodzieżowego Euro pomiędzy Rosją U-21 a Polską U-21. W spotkaniu tym wystąpili dwaj piłkarze Jagiellonii Białystok - Bartosz Bida oraz Patryk Klimala. Pierwszy z wymienionych zawodników pojawił się na murawie w 75. minucie, zmieniając Przemysława Płachetę, natomiast drugi znalazł się w wyjściowym składzie i strzelił nawet gola. Klimala do siatki rywali trafił tuż przed przerwą, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Mateusza Bogusza. W drugiej połowie - konkretnie w 67. minucie - piłkarza Dumy Podlasia zastąpił Paweł Tomczyk z Lecha Poznań.

Biało-Czerwoni podczas wyjazdowej rywalizacji z Rosją najpierw prowadzili 1:0, a później 2:1, jednak ostatecznie podopiecznym Czesława Michniewicza korzystnego rezultatu utrzymać się nie udało, gdyż w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Magomied-Szapi Sulejmanow. Pierwsza bramka dla Polaków była autorstwa Igora Diwiejewa, który po kiksie Patryka Klimali skierował futbolówkę do własnej siatki.

Po trzech meczach eliminacji do Euro U-21 Polacy przewodzą w tabeli grupy 5. Biało-Czerwoni mają w dorobku 7 punktów. Przed remisem z Rosją zawodnicy Michniewicza pokonali bowiem Łotwę (1:0) i Estonię (4:0).

Rosja U-21 - Polska U-21 2:2 (1:2)
Bramki: Daniił Utkin 25, Magomied-Szapi Sulejmanow 90 - Igor Diwiejew 10sam., Patryk Klimala 45

Rosja U-21: Aleksandr Maksimienko - Nikołaj Rasskazow, Igor Diwiejew, Roman Jewgieńjew, Danił Krugowoj - Magomied-Szapi Sulejmanow, Nail Umiarow (86' Wiaczesław Grulew), Iwan Oblakow, Daniił Utkin (60' Maksim Głuszenkow), Aleksandr Łomowickij (76' Daniił Lesowoj) - Fiodor Czałow

Polska U-21: Kamil Grabara - Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Kamil Jóźwiak, Karol Fila, Patryk Dziczek, Mateusz Bogusz (86' Jakub Moder), Przemysław Płacheta (75' Bartosz Bida) - Patryk Klimala (67' Paweł Tomczyk)