Remis Polski z Portugalią. Świetny mecz Frankowskiego

2018.11.21 08:47
Reprezentacja Polski w swoim ostatnim spotkaniu pierwszej edycji Ligi Narodów zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1. Bardzo dobre zawody na ziemi aktualnych mistrzów Europy rozegrał Przemysław Frankowski.

Przemysław Frankowski został prawdopodobnie największym wygranym listopadowego zgrupowania narodowej kadry. Skrzydłowy Jagi najpierw bardzo dobrze zaprezentował się bowiem w towarzyskim spotkaniu przeciwko Czechom, a we wtorek (20.11) 23-latek jeszcze lepiej zagrał przeciwko Portugalii.

Franek podczas rywalizacji w Guimaraes wydawał się... napakowany jak kabanos. Błyszczał przebojowością, odwagą i zadziornością. W pierwszej połowie gracz Jagi miał dwie sytuacje bramkowe, ale przy próbach Polaka świetnie spisał się Beto, natomiast po zmianie stron Frankowski zapunktował przede wszystkim dośrodkowaniem, po którym gospodarze omal nie wpakowali futbolówki do własnej siatki, oraz kluczowym podaniem przy sytuacji z rzutem karnym.

To właśnie po zagraniu Jagiellończyka oko w oko z golkiperem Portugalii stanął Milik, którego następnie sfaulował Danilo. Pomocnik FC Porto za swoje przewinienie został ukarany czerwonym kartonikiem, natomiast sam poszkodowany z Napoli wyrównał stan rywalizacji na 1:1, co zapewniło Polsce miejsce w 1. koszyku podczas losowania grup eliminacyjnych do EURO 2020. Wcześniej - w 34. minucie - gola dla gospodarzy po strzale głową zdobył Andre Silva.

Kibice Jagiellonii z pewnością liczą, że "Franek" swą kapitalną dyspozycję ze zgrupowania kadry zaprezentuje także w lidze, gdzie nieszczególnie często zdarza mu się być wiodącą postacią białostockiej drużyny. Nawet jeśli jednak pomocnik Dumy Podlasia w dalszym ciągu na poziomie Lotto Ekstraklasy będzie demonstrował przeciętność, to i tak to, co pokazał w bojach z Czechami i Portugalią, powinno wystarczyć, by Jerzy Brzęczek podczas następnych gier znów zaufał 23-latkowi. I to w sposób następujący - dając mu szansę występu od 1. minuty.

Portugalia - Polska 1:1 (1:0)
Bramki: Andre Silva 34 - Arkadiusz Milik 66k

Portugalia: Beto - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Kevin Rodrigues - Rafa Silva (70' Bruma), Danilo Pereira, William Carvalho, Renato Sanches, Raphael Guerreiro (61' Joao Mario) - Andre Silva (87' Eder)

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki (79' Damian Kądzior), Mateusz Klich (75' Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (90' Damian Szymański), Przemysław Frankowski - Arkadiusz Milik