Remis, porażka, zwycięstwo i mnóstwo goli

2018.04.29 09:03
Pełen przekrój wyników zanotowały w 25. kolejce III ligi podlaskie zespoły. ŁKS Łomża zaliczył remis, Olimpia Zambrów wyszarpała zwycięstwo, a porażkę odniósł Tur.
Fot: pixabay.com

Olimpia Zambrów jest już coraz bliżej wykonania celu, jakim jest utrzymanie się w piłkarskiej III lidze. Podlaska ekipa zdobyła w sobotę (28.04) 3 punkty, dzięki czemu plasuje się obecnie na lokacie numer 8.

Biało-Niebiescy toczyli wyjazdowy bój z MKS-em Ełk i po dobrej pierwszej połowie, gdy Podlasianie wywalczyli dwubramkowe prowadzenie, z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Na kilkanaście minut przed końcem rywalizacji to przeciwnicy wygrywali 3:2 i wydawało się, że podopieczni Wiesława Jancewicza wrócą do domów na tarczy. Tak się jednak nie stało, bo w 84. minucie gola zdobył Kamil Jackiewicz, a już w doliczonym czasie gry do siatki trafił również jego imiennik - Kamil Zalewski, dzięki czemu po bardzo emocjonującym widowisku Olimpia zwyciężyła 4:3.

Grad goli padł również w starciu ŁKS-u 1926 Łomża z Polonią Warszawa. Strzelanie już w 3. minucie - wykorzystując rzut karny - rozpoczął Rafał Maćkowski, a zakończył je tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zawodnik stołecznego klubu - Tomasza Chałas - który także nie pomylił się z 11 metrów. Pomiędzy tymi trafieniami padły jeszcze cztery bramki (po dwie dla każdej z drużyn), przez co mecz zakończył się rezultatem 3:3.

Żadnych punktów nie zdobył jedynie Tur. Zespół z Bielska Podlaskiego poległ w delegacji z Victorią Sulejówek, a o wyniku zadecydował rzut karny podyktowany za zagranie ręką Tomasza Porębskiego. Z "wapna" trafił Wojciech Wocial i rogata drużyna nie zdołała tym samym zrewanżować się przeciwnikom za porażkę z rundy jesiennej, kiedy to Victoria na terenie Tura wygrała aż 6:0.

MKS Ełk - Olimpia Zambrów 3:4 (0:2)
Bramki: Rafał Kalinowski 54, Kacper Jagłowski 56, Mariusz Łapiński 77 - Michał Kuczałek 3, Kamil Zalewski 32, 90, Kamil Jackiewicz 84

ŁKS 1926 Łomża - Polonia Warszawa 3:3 (1:2)
Bramki: Rafał Maćkowski 3k, Paweł Wasiulewski 53, Damian Gałązka 71 - Reinaldo Melao 31sam., Marcin Gawron 36, Tomasz Chałas 89k

Victoria Sulejówek - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Wocial 67k