Remis Słonecznych. Spokoju jeszcze nie ma

2018.05.12 19:47
Wynikiem 4:4 zakończył się sobotni (12.05) mecz Futsal Ekstraklasy pomiędzy MOKS-em Słoneczny Stok Białystok a AZS-em UŚ Katowice. Podlasianie są aktualnie na najwyższym miejscu w grupie spadkowej, ale ligowego bytu jeszcze sobie nie zapewnili.

Futsaliści MOKS-u mieli w sobotę wykonać kolejny krok w kierunku utrzymania się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Czy go zrobili? Trudno powiedzieć, bo domowe spotkanie z AZS-em UŚ Katowice zakończyło się podziałem punktów.

Początek starcia wskazywał jednak na to, że komplet oczek pozostanie w stolicy Podlasia. Najpierw w 6. minucie do siatki gości trafił bowiem Grabowski, a po kwadransie gry wynik rywalizacji podwyższył Witalij Lisnyczenko, choć ostatecznie gol ten potraktowany został jako samobój i zapisany był na konto Kamila Musiała.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, bo ambitni futsaliści z Katowic w ostatnich sekundach tej części meczu dwukrotnie zdołali pokonać białostockiego golkipera.

Po zmianie stron gola znów zdobyli przyjezdni, przez co w szeregach Słonecznych zrobiło się nerwowo. Spokój wprowadził w 28. minucie Michał Maciąg, który trafił na 3:3, a niedługo później zgromadzeni w hali przy ul. Jesiennej kibice cieszyli się z kolejnej bramki, bo na listę strzelców wpisał się także Marcin Firańczyk.

Zawodnicy AZS-u znów jednak zdołali wyrównać, a na cztery sekundy przed końcem meczu stanęli również przed doskonałą szansą na zwycięstwo, ale w świetnej sytuacji fatalnie spudłował Pękala i oba zespoły - podobnie jak w rundzie zasadniczej - musiały zadowolić się remisem.

Tylko punkt w starciu z AZS-em UŚ Katowice oznacza, że Słoneczni prawdopodobnie do ostatniej kolejki będę walczyć o to, by nie znaleźć się na miejscu numer 10 oznaczającym grę w barażach o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie.

12. Lex Kancelaria Słomniki 25 9 35:105*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 4:4 (2:2)
Bramki: Damian Grabowski 6, Kamil Musiał 15sam., Michał Maciąg 28, Marcin Firańczyk 31 - Jędrzej Jasiński 19, Michał Tkacz 20, Kamil Kmiecik 26, Michał Cygnarowski 37

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jędruczek, Szatyłowicz - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Dawidziuk, Osypiuk, Lisnyczenko, Gajdziński, Maciąg, Firańczyk, Hryckiewicz, Aleksandrowicz