Remis Wigier z wicemistrzem Litwy

2019.02.09 20:30
W 5. sparingu podczas zimowych przygotowań Wigry Suwałki zmierzyły się z Żalgirisem Wilno. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Fot: Wigry Suwałki

Za piłkarzami suwalskich Wigier jeden z najtrudniejszych sprawdzianów przed startem rundy wiosennej w Fortuna I Lidze. Podczas zgrupowania w Mariampolu Biało-Niebiescy zmierzyli się bowiem z Żalgirisem Wilno, a więc aktualnym wicemistrzem Litwy oraz zdobywcą Pucharu Litwy.

Mecz z drużyną, która kilka lat temu wyeliminowała z europejskich zmagań poznańskiego Lecha, rozpoczął się dla podopiecznych Ariela Jakubowskiego wręcz wyśmienicie, ponieważ już w 4. minucie do siatki rywali trafił wypożyczony zimą ze Śląska Wrocław Sebastian Bergier. Podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się inny nowy nabytek Podlasian - Joel Huertas.

Wigry na przerwę zeszły, prowadząc, ale już chwilę po zmianie stron na tablicy wyników widniał remis, gdyż stojącego między słupkami Dominika Kąkolewskiego pokonał Simonas Urbys.

Do końca rywalizacji rezultat nie uległ już zmianie. Następny sparing suwalczanie stoczą w najbliższą środę (13.02). Wtedy to przeciwnikiem Biało-Niebieskich będzie kolejny zespół z Litwy - Stumbras Kowno.

Żalgiris Wilno - Wigry Suwałki 1:1 (0:1)
Bramki: Simonas Urbys 48 - Sebastian Bergier 4

Żalgiris Wilno (skład wyjściowy): Armantas Vitkauskas - Wenelin Filipow, Marko Tomić, Mevlan Adili, Donovan Slijngard - Timur Puchow, Domantas Simkus, Modestas Vorobjovas, Victor Perez, Saulius Mikoliunas - Tomislav Kis

Wigry Suwałki (skład wyjściowy): Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Adrian Piekarski, Adam Chrzanowski, Frank Adu Kwame - Ivan Albert, Damian Pawłowski, Adrian Karankiewicz, Joel Huertas, Karol Mackiewicz - Sebastian Bergier