Reprezentanci Podlasia Białystok z medalami mistrzostw Polski

2019.02.18 13:02
Na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli trzy medale.
Fot: pixabay.com

Damian Czykier po raz drugi w swej karierze został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 metrów przez płotki. Białostoczanin w finale zmagań pokonał wyznaczony dystans w czasie 7,71 s. Kolejny na mecie Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) uzyskał wynik 7,75 s, zaś brązowy medalista - Dominik Staśkiewicz (AZS-AWF Warszawa) - osiągnął rezultat na poziomie 7,85 s.

Złoto podczas toruńskiej imprezy zgarnęła też Klaudia Kardasz. Reprezentantka Podlasia Białystok w finale pchnięcia kulą kobiet zdeklasowała pozostałe rywalki, posyłać żelazo na dystans 18,21 m. Srebrna medalistka - Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań) - osiągnęła wynik o ponad 2 m słabszy.

Na podium podczas odbywających się w sobotę i niedzielę (16-17.02) Halowych Mistrzostw Polski stanęła też Anna Gosk. W rywalizacji na 3000 m zawodniczka ta wywalczyła dla Podlasia Białystok krążek koloru srebrnego (czas 9:19:05).