Resovia pokonana po raz 4. z rzędu. Bohaterem Ślepska Bartłomiej Bołądź

2020.12.14 20:26
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odnieśli w poniedziałkowy (14.12) wieczór 8. zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Kowala w meczu 17. kolejki PlusLigi pokonali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Po kilkunastu dniach przerwy do ligowej rywalizacji wrócili siatkarze Ślepska. Był to powrót bardzo udany, bo zakończony triumfem nad Resovią. Ekipa z północno-wschodniej Polski ewidentnie ma patent na drużynę z Rzeszowa. Poniedziałkowe zwycięstwo było bowiem już 4. wygraną z rzędu odniesioną przeciwko 7-krotnemu mistrzowi kraju.

Podobnie jak w 3 poprzednich przypadkach, tak i tym razem, Podlasianie ograli Resovię 3:1. Znakomita w wykonaniu Biało-Niebieskich była zwłaszcza inauguracyjna część spotkania, którą to gospodarze zwyciężyli aż 25:12. W kolejnym secie Ślepsk również był lepszy (triumf 25:21), ale później do głosu doszli przyjezdni. Na szczęście zadyszka podopiecznych Andrzeja Kowala nie trwała długo i dzięki wygranej w 4. partii 25:23 widmo rozgrywania tie-breaka zostało oddalone.

Po raz kolejny w batalii 2020/2021 kapitalne zawody zaliczył atakujący suwalczan - Bartłomiej Bołądź. 26-latek zdobył w całym meczu aż 22 punkty i został wybrany MVP poniedziałkowego spotkania.

W następnej serii zmagań, także w hali Suwałki Arena, Ślepsk podejmie Aluron CMC Wartę Zawiercie. Starcie z sąsiadem w ligowej tabeli zaplanowane jest na najbliższy piątek (18.12) na godz. 20.30.