Rewanżowe starcie Żubrów to była formalność

2019.03.30 20:04
II-ligowe Żubry Białystok zameldowały się w kolejnej rundzie fazy play-off. Awans do dalszej części koszykarskich zmagań zapewniła Podlasianom sobotnia (30.03) wygrana nad Rosą-Sport Radom.

Żubry Białystok, zgodnie z planem, by awansować do następnej rundy play-offów, potrzebowały w rywalizacji z Rosą-Sport Radom tylko dwóch spotkań. Przed tygodniem, w stolicy Podlasia, zespół prowadzony przez Tomasza Kujawę zwyciężył 96:72, natomiast w sobotę - tym razem na parkiecie przeciwników - białostoczanie triumfowali w stosunku 101:78.

Rewanżowy mecz pomiędzy 1. a 8. ekipą fazy zasadniczej od początku przebiegał pod dyktando Żubrów. Rogata drużyna już w połowie starcia wypracowała sobie przewagę wynoszącą 16 oczek, po czym w kwarcie numer 3 dystans dzielący oba zespoły wzrósł do 23 punktów. W ostatnim fragmencie pojedynku goście z północno-wschodniej Polski nie forsowali już tempa, dlatego ta część meczu zakończyła się remisem po 21.

Najwięcej oczek w drużynie Żubrów w ciągu całego spotkania - dokładnie 17 - zdobył Michał Wielechowski.

Białostocki zespół warto pochwalić nie tylko za wynik rewanżowego starcia, ale także za skuteczność. Ta była na naprawdę dobrym poziomie. Jeżeli chodzi o próby z półdystansu, to wyniosła ona prawie 70% (rzuty za 3 punkty - 43,3%, rzuty osobiste - 72,7%).

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami awans do następnej fazy koszykarskiego sezonu na poziomie II ligi wywalczył też inny zespół z Podlasia, czyli Tur. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego wyeliminowali TBV Start II Lublin.

KS Rosa-Sport Radom - Żubry Leo-Sped Białystok 78:101 (14:20, 20:30, 23:30, 21:21)
Żubry Leo-Sped Białystok: Jakub Lewandowski (9 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Michał Bombrych (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (7 pkt), Bartłomiej Wróblewski (15 pkt), Kamil Czosnowski (4 pkt), Patryk Andruk (4 pkt), Michał Wielechowski (17 pkt), Andrzej Misiewicz (13 pkt), Maciej Parszewski (10 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (5 pkt), Adrian Warszawski (15 pkt)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Żubrów Leo-Sped Białystok
Awans: Żubry Leo-Sped Białystok