Rezerwy Jagi zagrały z drugim garniturem Legii. Punkty pojechały do Warszawy

2021.06.05 19:01
W 32. kolejce piłkarskiej III ligi tylko jednej ekipie z północno-wschodniej Polski udało się zdobyć komplet oczek. Tą drużyną jest Olimpia Zambrów. Jagiellonia II Białystok, KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie w swoich meczach poległy.
Fot: Jagiellonia Białystok

Starcia Jagiellonii z Legią zawsze budzą wielkie emocje. Kolejna rywalizacja obu ekip miała miejsce w sobotę (5.06), aczkolwiek mowa tu o pojedynku III-ligowych rezerw. Żółto-Czerwoni w domowym spotkaniu z drugim garniturem mistrzów Polski musieli tym razem przełknąć gorycz porażki. Goście po strzale Radosława Cielemęckiego już w 6. minucie objęli prowadzenie, a później stojący między słupkami gospodarzy Jan Majsterek wyciągał futbolówkę z siatki jeszcze 3-krotnie. Gole po stronie przyjezdnych zdobywali bowiem Damian Warchoł, Jakub Kwiatkowski oraz Patryk Pierzak. Podopieczni Wojciecha Kobeszki zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, dlatego spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. W 23. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Radosław Zyśk.

Zdecydowanie lepiej wypadła w 32. serii zmagań Olimpia. Będący w gazie zambrowianie pokonali u siebie 3:1 Pelikana Łowicz. Przed przerwą gola na konto Podlasian zdobył Kacper Głowicki, po czym zaraz po zmianie stron na 2:0 podwyższył Kamil Zalewski. Później do głosu doszli przyjezdni. W 68. minucie bramkę strzelił Piotr Piekarski, a następnie na korzyść gości podyktowany został rzut karny. Mateusz Taudul obronił jednak jedenastkę, a w doliczonym czasie meczu ekipę Pelikana dobił Rafał Kalinowski.

Jeżeli chodzi o drużyny Ruchu i KS-u Wasilków, to te zanotowały minimalne porażki. Klub z Wysokiego Mazowieckiego przegrał na własnym terenie 0:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, zaś podbiałostocki outsider w takim samym rozmiarze poległ w delegacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

W następnej - już 33. kolejce - rezerwy Jagi zmierzą się na wyjeździe z liderem, czyli Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Olimpia powalczy u siebie z Huraganem Morąg, Ruch pojedzie do Łowicza na bój z Pelikanem, natomiast KS Wasilków zagra w delegacji z Sokołem.

Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 1:4 (1:2)
Bramki: Radosław Zyśk 23 - Radosław Cielemęcki 6, Damian Warchoł 43, Jakub Kwiatkowski 47, Patryk Pierzak 90
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Jasionek - Majsterek, Płoszkiewicz, Czerech, Jarosz, Jarmołowicz, Bayer, Matras, Sakowicz, Wasilewski, Twarowski

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 3:1 (1:0)
Bramki: Kacper Głowicki 25, Kamil Zalewski 47, Rafał Kalinowski 90 - Piotr Piekarski 68

Lechia Tomaszów Mazowiecki - KS Wasilków 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Lewiński 12

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Sołtysiński 30