Rezerwy Jagiellonii spadły do IV ligi

2017.06.14 20:57
Drugi garnitur Jagiellonii w przyszłym sezonie nie będzie występował w piłkarskiej III lidze. Zespół prowadzony przez Dariusza Bayera poległ w ostatniej kolejce z Huraganem Wołomin 4:5 i zajął w ligowej tabeli 14. – a więc spadkowe – miejsce.

W 88. minucie meczu z Huraganem Wołomin spadek rezerw Jagiellonii wydawał się niemożliwy. Żółto-Czerwoni prowadzili z przeciwnikiem 4:3 i wystarczyło utrzymać ten wynik przez kilka minut, aby osiągnąć zaplanowany jakiś czas temu cel. Niestety w ostatnich sekundach spotkania białostoczanie stracili 2 bramki, a ponieważ swój mecz wygrał Ursus Warszawa – który sensacyjnie ograł ŁKS, pozbawiając tym samym ekipę z Łodzi awansu do wyższej klasy rozgrywkowej – spadek drugiego garnituru Jagiellonii stał się faktem.

Gracze Dariusza Bayera z jednej strony mogą mówić o ogromnym pechu, ale z drugiej sami sobie taki los zgotowali, wygrywając w ciągu 13 ostatnich kolejek zaledwie 1 spotkanie.

Oprócz rezerw Jagiellonii do IV ligi spadły Motor Lubawa, Ruch Wysokie Mazowieckie, Huragan Wołomin i Concordia Elbląg. Awans klasę wyżej wywalczył natomiast Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

Końcowa tabela III ligi gr. I: Ściąga kibica. Czas na rozstrzygnięcia w III lidze

Huragan Wołomin – Jagiellonia II Białystok 5:4 (0:2)
Bramki: Kimura 70, 72, 84, Lewicki 90, Górski 90 – Ostaszewski 9, 34, 88, Gajko 58

Jagiellonia II Białystok: Karpieszuk - Kondraciuk, Kiczuk, Radecki, Pigiel - Łupinski, Polkowski, Ostaszewski - Giełażyn, Gajko (Prolejko), Wołczyński (Kaczmarczyk)