Robi się naprawdę niebezpiecznie

2019.03.31 10:11
MOKS Słoneczny Stok Białystok spadł w ligowej tabeli i jest już tylko o włos od lokaty oznaczającej baraże o utrzymanie się na szczeblu Futsal Ekstraklasy.

Futsaliści białostockiego MOKS-u nie potrafią w sezonie 2018/2019 znaleźć sposobu na zespół AZS-u UŚ Katowice. Śląska ekipa jesienią rozbiła Słonecznych 7:2, a następnie - już w 2019 r. - wyeliminowała Podlasian z Pucharu Polski. W minioną sobotę (30.03) akademicy znów okazali się lepsi, ponownie wygrywając w lidze i to na terenie drużyny prowadzonej przez Adriana Citkę.

W hali VI Liceum Ogólnokształcącego, mieszczącego się przy ul. Warszawskiej, AZS zwyciężył w rozmiarach 2:1. Strzelanie w 10. minucie spotkania rozpoczął Daniel Wojtyna, po czym w drugiej połowie do remisu doprowadził zawodnik gospodarzy - Witalij Lisnyczenko.

Najwięcej emocji przyniosły ostatnie minuty starcia. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Lisowski, po czym do siatki białostoczan futbolówkę zapakował Jacek Hewlik. Kilkanaście sekund przed końcem rywalizacji MOKS miał jeszcze szansę wywalczyć remis, bo sędzia przyznał gospodarzom kolejny rzut karny, ale i tym razem Słoneczni tej dogodnej dla siebie sytuacji nie zdołali zamienić na gola. Przy drugiej próbie zawiódł grający trener podlaskiej drużyny - Adrian Citko.

AZS UŚ Katowice, dzięki triumfowi w stolicy Podlasia, przeskoczył MOKS w ligowej tabeli, a ponieważ swój sobotni mecz wygrał także zespół Red Devils Chojnice, białostoczanie znaleźli się na lokacie numer 10, czyli ostatniej, która gwarantuje bezpieczny byt na szczeblu Futsal Ekstraklasy.