Rogate derby. Żubry nie dały Turowi żadnych szans [ZDJĘCIA]

2021.10.21 09:30
W środowy (20.10) wieczór w koszykarskiej II lidze (gr. B) doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch drużyn z Podlasia. Żubry we własnej hali zmierzyły się z Turem i mecz ten wygrały 71:52.
Fot: Adrianna Zawadzka

Białostockie Żubry są w tym sezonie mocne. Ekipa ze stolicy Podlasia wygrała cztery spotkania z rzędu, a w środę podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego zaliczyli też zwycięstwo numer pięć. Tym razem lider II ligi (gr. B) w pokonanym polu zostawił dobrego znajomego z regionu, czyli zespół Tura.

Rogate derby, które nie były wybitnym popisem strzeleckim, od początku przebiegały pod dyktando gospodarzy. Już w pierwszej kwarcie Żubry wypracowały 16-punktową przewagę, a w połowie pojedynku dystans między dwiema drużynami liczył aż 23 oczka.

W dalszej fazie rywalizacji mecz był niezwykle defensywny i zdecydowanie bardziej wyrównany. Goście nie zdołali już jednak odrobić poniesionych wcześniej strat, w efekcie czego białostoczanie wygrali derbową potyczkę 71:52. W zespole Żubrów najwięcej punktów zdobył Andrzej Misiewicz (18 pkt), a po stronie Tura starcie z dwucyfrowym dorobkiem zakończył Jarosław Giżyński (11 pkt).

W następnej kolejce lider z Białegostoku zagra na wyjeździe z Ochotą Warszawa, zaś drużyna z Bielska Podlaskiego podejmie u siebie TSK Roś Pisz.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. UKS Trójka Żyrardów 4 4 0-4

Żubry Chorten Białystok - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 71:52 (30:14, 20:13, 9:11, 12:14)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Filip Nieroda (9 pkt), Patryk Zdanowicz (2 pkt), Michał Bombrych (15 pkt), Mariusz Rapucha (5 pkt), Bartłomiej Bielski (0 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (11 pkt), Andrzej Misiewicz (18 pkt), Maciej Bębeniec (11 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (4 pkt), Mateusz Bębeniec (5 pkt), Bartłomiej Wróblewski (6 pkt), Jakub Grigoruk (3 pkt), Jakub Lewandowski (6 pkt), Przemysław Tradecki (0 pkt), Jarosław Giżyński (11 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Aaron Weres (3 pkt), Michał Szwedo (5 pkt), Marcin Marczuk (1 pkt)