Rumunia - Litwa. Czerwona kartka Novikovasa

2018.11.18 08:45
W meczu 5. kolejki Ligi Narodów (grupa C4) Litwa z Arvydasem Novikovasem w składzie zmierzyła się na wyjeździe z reprezentacją Rumunii. Jagiellończyk ze swojego występu nie może być zadowolony.

Reprezentacja Litwy w grupie z Serbią, Czarnogórą i Rumunią jest wyraźnie najsłabszym zespołem. Nasi północno-wschodni sąsiedzi przegrali dotychczas wszystkie swoje starcia w Lidze Narodów, a najświeższą porażkę - tę oznaczoną numerem 5 - ponieśli w sobotę (17.11) w Ploeszti. Wyraźnie lepsi gospodarze wygrali 3:0, przez co Litwini nie mają już żadnych szans na utrzymanie się w dywizji C.

Trener Edgaras Jankauskas na bój z Rumunami od pierwszych minut posłał Arvydasa Novikovasa. Jagiellończyk nie dotrwał jednak do końca spotkania i nie chodzi tu o to, że selekcjoner postanowił zmienić Jagiellończyka na innego piłkarza. "Arvi" otrzymał po prostu w 87. minucie drugi żółty kartonik, dlatego Litwa przez ostatnie sekundy wyjazdowej rywalizacji musiała grać w osłabieniu.