Rywalizacja w ramach Maratonów Kresowych przenosi się do Gródka

2019.05.24 12:01
W najbliższą niedzielę (26.05) przeprowadzony zostanie 5. wyścig w ramach tegorocznej edycji Maratonów Kresowych. Rowerowa batalia tym razem stoczona zostanie na terenie gminy Gródek.
Fot: Marek Kulikowski

Marius Pinaitis - to właśnie ten litewski zawodnik zwyciężył poprzedni wyścig Maratonów Kresowych odbywający się w Gródku i okolicach. Najdłuższą trasę - liczącą 70 km - pokonał on w czasie 2 godziny 36 minut i 41 sekund, za co zgarnął wyjątkowe trofeum przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Gródku. Autorką nagród dla najlepszych kolarzy była Maria Mieleszko.

Najbliższe zawody będą nieco różnić się od poprzednich. Pojawią się bowiem nowe odcinki i górki, których rok temu uczestnicy nie mogli uświadczyć. Start imprezy ponownie usytuowany zostanie nad lokalnym zalewem. Zawodnicy biorący udział w wydarzeniu, otrzymają możliwość rywalizowania na 4 dystansach (Maraton - 67 km, Peleton CST Półmaraton - 37 km, Liv Fit - 17,3 km oraz Mini - 7,7 km). Trudność trasy wyścigu - w skali od 1 do 6 - została oceniona na 3,5.

Najbliższy etap Maratonów Kresowych ruszy w niedzielę o godz. 10.00. Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 15.50.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Maratony Kresowe - Gródek