Same porażki. Nieudana kolejka podlaskich III-ligowców

2021.04.22 15:56
W 25. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) żadnemu zespołowi z Podlasia nie udało się dopisać do swego dorobku punktów. To oznacza, że i tak trudna sytuacja drużyn z regionu jeszcze się pogorszyła.
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

3 kluby z północno-wschodniej Polski, które na szczeblu III ligi grają w grupie spadkowej, mają już naprawdę niewielkie szanse, by uniknąć osunięcia się szczebel niżej. Los KS-u Wasilków i Ruchu Wysokie Mazowieckie jest właściwie przesądzony, bo trudno przypuszczać, by zespoły te na aktualnym etapie sezonu zdołały jeszcze odrobić kilkunastopunktową stratę do lokat dających utrzymanie. Zwłaszcza, że obie wymienione ekipy doznały w 25. kolejce porażek. KS Wasilków przegrał na wyjeździe, po samobójczym trafieniu Aleksieja Leontjewa z 71. minuty, z Concordią Elbląg, natomiast Ruch, również w delegacji, nie sprostał Lechii. Klub z Tomaszowa Mazowieckiego wygrał 3:1. Jedyną bramkę na konto Podlasian zdobył Kamil Jackiewicz, który przed kilkoma dniami objął funkcję pierwszego trenera drużyny.

Mniejszy dystans od bezpiecznej strefy dzieli Olimpię, ale i zambrowianie minionej serii zmagań nie zaliczą do udanych. Team z północno-wschodniej części kraju poległ bowiem na wyjeździe 1:2 z GKS-em Wikielec. Gola dla gości w 61. minucie strzelił Kamil Zalewski, który to wykorzystał rzut karny.

Jagiellonia II Białystok, podobnie jak wszystkie inne zespoły z grupy mistrzowskiej, w 25. kolejce pauzowała.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz III liga. Odrabiane są też zaległości

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 (1:1)
Bramki: Michał Drabik 7, Kamil Szymczak 58, Ernest Warczyk 90 - Kamil Jackiewicz 18

Concordia Elbląg - KS Wasilków 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Bojas 71

GKS Wikielec - Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Bramki: Piotr Kacperek 25, Michał Jankowski 69k - Kamil Zalewski 61k
Olimpia Zambrów: Mateusz Taudul - Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski (22' Bruno Garcia Roque), Paweł Łydkowski, Daniel Kraska (73' Kacper Głowicki), Patryk Malinowski (46' Paweł Tomkiewicz), Shun Shibata, Monir Abdeselam El Handi, Przemysław Jastrzębski (80' Mariusz Wierzbowski), Kamil Zalewski