Sarunas Pacevicius znów najlepszy. Koniec cyklu coraz bliżej

2019.09.16 11:46
14. wyścig Maratonów Kresowych w sezonie 2019 wygrał Sarunas Pacevicius. To właśnie Litwin najszybciej pokonał trasę liczącą 73,5 km, która w dużym stopniu prowadziła przez Wigierski Park Narodowy.
Fot: Marek Kulikowski

Rowerowa rywalizacja w ramach Maratonów Kresowych powoli dobiega końca. Po rozegraniu w niedzielę (15.09) wyścigu w miejscowości Krzywe, w kalendarzu imprezy pozostały już tylko dwa starty.

Zanim jednak przyjdzie pora na zmagania w Siemiatyczach i Gołdapi, warto wspomnieć o tym, co działo się w gminie Suwałki. Sportowa impreza ponownie wystartowała sprzed siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Niedzielne zmagania były bardzo wymagające, gdyż interwałowa trasa (najdłuższy, maratoński dystans) liczyła aż 73,5 km.

W takich warunkach świetnie czuł się Sarunas Pacevicius, który w ostatnim czasie złapał bardzo wysoką formę. Litwin wygrał zawody toczone w Supraślu i Janowie, a teraz zwyciężył po raz trzeci z rzędu, nie dając szans rywalom w miejscowości Krzywe. Za jego plecami - ze stratą kilkudziesięciu sekund - uplasował się Paweł Arciszewski, natomiast kolejna lokata padła łupem Pauliusa Nataleviciusa.

Podczas wspomnianego wydarzenia rozegrano także boje na krótszych dystansach - tych liczących 35,5 km, 17 km oraz 7,8 km. Na rowery zasiadły również dzieci w wieku przedszkolnym.