870 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

2017.05.19 10:00, Aktualizacja: 2017.05.22 23:33
W hicie Lotto Ekstraklasy Jagiellonia zremisowała 0:0 z Legią Warszawa, poziom niżej szanse na awans zaprzepaściły Wigry, a w II lidze bliska spadku jest Olimpia Zambrów. Oto wyniki piłkarskich gier, które odbyły się w ostatnich dniach.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań
Fot: pixabay.com

Lotto Ekstraklasa – 35. kolejka

Piątek (19.05)


Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:1 (3:1)
Bramki:[ Mariusz Pawelec 34, Robert Pich 35, Kamil Biliński 41, Mario Engels 60 - Dawid Sołdecki 15

Cracovia – Ruch Chorzów 2:0 (2:0)
Bramki: Sebastian Steblecki 2, Krzysztof Piątek 13

Sobota (20.05)

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Sylwestrzak 70 - Jakub Tosik 45, Adam Buksa 61

Piast Gliwice – Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
Bramki: Denis Gojko 9, Aleksandar Sedlar 14 - Adam Dźwigała 18

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 4:0 (4:0)
Bramki: Patryk Małecki 18, Paweł Brożek 24, Iván González 32, Rafał Boguski 35

Niedziela (21.05)

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 0:0 (0:0)

Poniedziałek (22.05)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Możdżeń 11, Bartosz Rymaniak 54

Tabela po 35 kolejkach

Grupa mistrzowska:

1. Legia Warszawa 35 40 (58) 20 9 6 69:31
2. Jagiellonia Białystok 35 38 (59) 20 7 8 60:36
3. Lech Poznań 35 38 (55) 19 8 8 58:26
4. Lechia Gdańsk 35 38 (53) 19 7 9 53:37
5. Korona Kielce 35 28 (39) 14 5 16 47:61
6. Wisła Kraków 35 26 (44) 14 6 15 52:53
7. Pogoń Szczecin 35 22 (42) 10 13 12 48:50
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 35 22 (42) 12 7 16 32:52

Grupa spadkowa:

9. Zagłębie Lubin 35 31 (39) 13 11 11 47:41
10. Wisła Płock 35 28 (39) 12 11 12 49:50
11. Piast Gliwice 35 25 (30) 10 10 15 40:54
12. Cracovia 35 24 (31) 8 15 12 45:49
13. Śląsk Wrocław 35 23 (34) 10 10 15 44:52
14. Górnik Łęczna 35 21 (30) 9 9 17 44:58
15. Arka Gdynia 35 20 (31) 9 8 18 40:58
16. Ruch Chorzów 35 17 (30) 10 6 19 39:59

Ruch Chorzów: -4 punkty za zaległości finansowe.


Nice I liga – 32. kolejka

Sobota (20.05)


Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)
Bramki:Tomasz Podgórski 44k, Szymon Lewicki 90 - Adrian Danek 26

GKS Katowice – MKS Kluczbork 2:3 (2:1)
Bramki: Andreja Prokić 12, Kamil Jóźwiak 17 - Paweł Kubiak 39, Adam Orłowicz 48, Tomasz Swędrowski 90

Miedź Legnica – GKS Tychy 3:2 (1:1)
Bramki: Jakub Vojtuš 37, 68k, Łukasz Garguła 55 - Jakub Świerczok 20, Łukasz Grzeszczyk 57

Niedziela (21.05)

Znicz Pruszków – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
Bramki: Aleksander Jagiełło 32 - Dani Suárez 28, Szymon Matuszek 72

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Bonecki 61, Konrad Kaczmarek 90+2 - Mateusz Radecki 75

Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz 1:3 (0:1)
Bramki: Karol Żwir 77 - Adam Banasiak 13, Damian Michalik 48, 67

Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów 1:1 (1:0)
Bramki: Andrzej Rybski 18 - Wojciech Lisowski 76sam.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 1:1 (1:1)
Bramki: Martin Pribula 35 - Aleksandyr Kolew 29k

Poniedziałek (22.05)

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Żemło 48 - Dariusz Zjawiński 75

Tabela po 32 kolejkach

1. Sandecja Nowy Sącz 32 60 18 6 8 50:27
2. Zagłębie Sosnowiec 32 54 15 9 8 51:42
3. Olimpia Grudziądz 32 53 16 5 11 47:33
4. Górnik Zabrze 32 52 15 7 10 48:34
5. Chojniczanka Chojnice 32 52 12 16 4 49:44
6. Miedź Legnica 32 51 14 9 9 44:27
7. GKS Katowice 32 50 14 8 10 44:31
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32 50 13 11 8 37:34
9. Wigry Suwałki 32 49 14 7 11 45:41
10. Stal Mielec 32 42 11 9 12 34:39
11. Pogoń Siedlce 32 41 12 5 15 32:42
12. Chrobry Głogów 32 39 11 6 15 47:48
13. Stomil Olsztyn 32 37 9 13 10 47:45
14. GKS Tychy 31 34 9 7 15 38:46
15. Wisła Puławy 31 32 7 11 13 33:46
16. Bytovia Bytów 32 31 7 10 15 36:46
17. Znicz Pruszków 32 29 8 5 19 33:61
18. MKS Kluczbork 32 24 4 12 16 32:61

Stomil Olsztyn: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.


II liga – 32. kolejka

Sobota (20.05)


Stal Stalowa Wola – ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0)
Bramki:Adrian Dziubiński 66, Adrian Gębalski 90

Gryf Wejherowo – Radomiak Radom 3:3 (1:1)
Bramki: Przemysław Mońka 34, 81, Maciej Dampc 90 - Leândro 10k, Mateusz Stąporski 57, Kamil Cupriak 62

GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)

Warta Poznań – Rozwój Katowice 0:0 (0:0)

Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Bojas 42, Łukasz Pietroń 90k - Patryk Włóka 68

Odra Opole – Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)
Bramki:Marcin Wodecki 60 - Eryk Sobków 27, Łukasz Kacprzycki 52

Legionovia Legionowo – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Bramki: Michał Dawidowicz 29sam.

Niedziela (21.05)

Polonia Bytom – Raków Częstochowa 1:4 (1:2)
Bramki: Michał Chrabąszcz 22 - Piotr Malinowski 10, Przemysław Mizgała 17, Peter Mazan 68, Jakub Łabojko 83

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Wojdyga 17, Daniel Gołębiewski 59k - Michał Kuczałek 90+2

Tabela po 32 kolejkach

1. Odra Opole 32 68 20 8 4 66:31
2. Raków Częstochowa 32 65 18 11 3 59:28
3. Puszcza Niepołomice 32 58 16 10 6 40:23
4. Radomiak Radom 32 55 15 10 7 41:32
5. Siarka Tarnobrzeg 32 47 13 9 10 49:45
6. Olimpia Elbląg 32 46 11 13 8 55:46
7. Legionovia Legionowo 32 42 11 9 12 49:47
8. Błękitni Stargard Szczeciński 32 41 10 11 11 41:37
9. GKS Bełchatów 32 39 12 6 14 35:37
10. Warta Poznań 32 39 10 9 13 36:49
11. Stal Stalowa Wola 32 38 9 11 12 39:48
12. ROW 1964 Rybnik 32 37 10 7 15 34:44
13. Gryf Wejherowo 32 37 10 7 15 45:56
14. Rozwój Katowice 32 36 8 12 12 31:37
15. Polonia Warszawa 32 34 7 13 12 37:41
16. Kotwica Kołobrzeg 32 33 8 9 15 36:49
17. Olimpia Zambrów 32 32 8 8 16 33:50
18. Polonia Bytom 32 21 8 5 19 24:50

GKS Bełchatów: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Polonia Bytom: -8 punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Siarka Tarnobrzeg: -1 punkt za niespełnienie wymogów licencyjnych.


III liga gr. I - 30. kolejka

Sobota (20.05)


Legia II Warszawa – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)
Bramki: Daniel Chima Chukwu 62 - Kamil Zalewski 47

Pelikan Łowicz – Ursus Warszawa 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Adamczyk 71k, Mateusz Majewski 86 - Michał Ambrozik 40

ŁKS 1926 Łomża – Huragan Wołomin 3:0

Motor Lubawa – MKS Ełk 1:3 (0:1)
Bramki: Piotr Wypniewski 88 - Paweł Sobolewski 45k, Mateusz Furman 58, Daniel Świderski 67

Niedziela (21.05)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Paweł Wolski 7, Marcin Gawron 87

Concordia Elbląg – ŁKS Łódź 3:3 (1:2)
Bramki: Mariusz Pelc 28, Michał Pietroń 69k, Hubert Otręba 90 - Artur Golański 8k, Kamil Juraszek 38, Patryk Szymański 75

Sokół Aleksandrów Łódzki – Sokół Ostróda 1:2 (1:0)
Bramki: Robert Kowalczyk 25 - Robert Hirsz 59k, 90

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:1 (1:0)
Bramki: Karol Drwęcki 26, Kamil Dankowski 73, nieznany zawodnik 90 - Jakub Szarpak 55

Poniedziałek (22.05)

Widzew Łódź – Huragan Morąg 3:1 (1:0)
Bramki: Dawid Kamiński 28, Mateusz Michalski 69, Kamil Tlaga 90 - Paweł Galik 54

Tabela po 30 kolejkach

1. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 30 65 20 5 5 69:31
2. ŁKS Łódź 30 64 18 10 2 55:16
3. Widzew Łódź 30 62 18 8 4 51:29
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 30 52 14 10 6 51:29
5. Legia II Warszawa 30 50 15 5 10 54:42
6. Sokół Ostróda 30 50 14 8 8 49:32
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 30 48 13 9 8 52:33
8. Pelikan Łowicz 30 46 14 4 12 42:34
9. Sokół Aleksandrów Łódzki 30 44 12 8 10 40:28
10. Huragan Morąg 30 40 11 7 12 37:30
11. Jagiellonia II Białystok 30 39 10 9 11 27:39
12. ŁKS 1926 Łomża 30 39 10 9 11 28:30
13. MKS Ełk 30 37 11 4 15 38:43
14. Ursus Warszawa 30 33 9 6 15 37:39
15. Concordia Elbląg 30 32 9 8 13 48:50
16. Ruch Wysokie Mazowieckie 30 21 4 9 17 25:59
17. Huragan Wołomin 30 16 4 4 22 17:76
18. Motor Lubawa 30 5 0 5 25 13:93

Concordia Elbląg: -3 punkty za niewywiązanie się z kontraktu wobec zawodnika.


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 28. kolejka

Sobota (20.05)


MKS Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Wolinowski 19

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramki: Maksymilian Fryczkowski 72

Stal Mielec – TOP 54 Biała Podlaska 8:0 (4:0)
Bramki: Marcel Stec 26, Konrad Misztal 33k, Damian Bawor 41, Miłosz Trytek 43, Damian Baran 48, Rafał Drożdżal 58, Szymon Rak 84, Dawid Stypa 90

Znicz Pruszków – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Franciszek Ratajczyk 88

Neptun Końskie – Cracovia 0:2 (0:1)
Bramki: Juliusz Gorzeń 27, Dariusz Żaba 58

Korona Kielce – Resovia 1:0 (1:0)
Bramka: Kornel Łosak 40

Niedziela (21.05)

Progres Kraków – Motor Lublin 1:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Kurek 90 - Bartłomiej Tkaczuk 38, Przemysław Koszel 41

Środa (31.05)

ŁKS Łódź – Legia Warszawa (godz. 13.00)

Tabela po 28 kolejkach

1. Legia Warszawa 27 67 21 4 2 76:16
2. UKS SMS Łódź 28 66 20 6 2 73:20
3. Jagiellonia Białystok 28 62 19 5 4 73:23
4. Progres Kraków 28 52 16 4 8 64:45
5. Korona Kielce 28 45 14 3 11 52:50
6. Cracovia 28 42 12 6 10 48:35
7. Znicz Pruszków 28 42 13 3 12 29:34
8. MKS Polonia Warszawa 28 40 12 4 12 44:36
9. Motor Lublin 28 39 11 6 11 46:44
10. Wisła Kraków 28 38 11 5 12 43:43
11. Resovia 28 35 10 5 13 36:51
12. Stal Mielec 28 30 7 9 12 52:49
13. ŁKS Łódź 27 30 9 3 15 28:41
14. GKS Bełchatów 28 25 7 4 17 34:56
15. TOP 54 Biała Podlaska 28 14 4 2 22 25:81
16. Neptun Końskie 28 6 1 3 24 28:127

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2017 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.