821 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

2018.03.09 10:25, Aktualizacja: 2018.03.14 15:12
Po zimowej przerwie do gry wrócili piłkarze występujący na poziomie II oraz III ligi, a także młodzi zawodnicy z CLJ. Niektóre spotkania zostały wprawdzie odwołane, ale i tak futbolowych zmagań w miniony weekend nie zabrakło.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 27. kolejka

Piątek (9.03)


Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (2:1)
Bramki: Mateusz Wieteska 20, Dani Suarez 37 - Jakub Mares 29, Filip Starzyński 90+1

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)
Bramki: Carlitos 20k, 62, 79 - Igors Tarasovs 36

Sobota (10.03)

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3 (0:2)
Bramki: Mateusz Szczepaniak 15, Karol Angielski 32, Joel Valencia 90+2

Pogoń Szczecin - Cracovia 0:3 (0:2)
Bramki: Krzysztof Piątek 5, Ołeksij Dytiatjew 21, Kamil Drygas 89sam.

Wisła Płock - Korona Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Damian Byrtek 50, Giorgi Merebaszwili 88

Niedziela (11.03)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)
Bramki: Christian Gytkjaer 39, Emir Dilaver 54, Darko Jevtić 78k, Kamil Jóźwiak 85, Łukasz Trałka 89 - Arvydas Novikovas 18

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3 (0:1)
Bramki: Simeon Sławczew 66 - Jarosław Niezgoda 24, William Remy 48, Michał Kucharczyk 51

Poniedziałek (12.03)

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (3:0)
Bramki: Mateusz Szwoch 22k, Ruben Jurado 30, Maciej Jankowski 34, Grzegorz Piesio 75

Tabela po 27 kolejkach

1. Jagiellonia Białystok 27 51 15 6 6 41:30
2. Legia Warszawa 27 51 16 3 8 40:28
3. Lech Poznań 27 46 12 10 5 40:21
4. Górnik Zabrze 27 42 12 9 6 51:39
5. Wisła Płock 27 42 13 3 11 37:33
6. Korona Kielce 27 40 10 10 7 40:34
7. Wisła Kraków 27 40 11 7 9 38:33
8. Zagłębie Lubin 27 38 9 11 7 36:31
9. Arka Gdynia 27 37 9 10 8 33:25
10. Cracovia 27 35 9 8 10 36:35
11. Śląsk Wrocław 27 29 7 8 12 31:43
12. Piast Gliwice 27 28 6 10 11 27:36
13. Lechia Gdańsk 27 27 6 10 11 35:45
14. Pogoń Szczecin 27 25 6 7 14 27:41
15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 25 6 7 14 27-47
16. Sandecja Nowy Sącz 27 23 4 11 12 24:42


Lechia Gdańsk: -1 punkt za zaległości finansowe.
Górnik Zabrze: -3 punkty (efekt przerwanego meczu z Piastem Gliwice).


Nice I Liga – 21. kolejka


Piątek (9.03)


Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Fabian Piasecki 37, Mateusz Piątkowski 72

Stal Mielec - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Maksymilian Banaszewski 51

Sobota (10.03)

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)
Bramki: Artur Bogusz 62, Mariusz Rybicki 73

Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów - mecz odwołany z powodu złego stanu boiska

GKS Katowice - Raków Częstochowa 2:1 (2:0)
Bramki: Wojciech Kędziora 31k, 43 - Andrzej Niewulis 83

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:0 (0:0)

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 3:2 (2:2)
Bramki: Mateusz Machaj 19, Michał Michalec 45, Matic Zitko 75sam. - Damian Michalik 12, 43k

Bytovia Bytów - GKS Tychy - odwołany z powodu złego stanu boiska

Tabela po 21 kolejkach

1. Miedź Legnica 21 37 10 7 4 29:19
2. Chojniczanka Chojnice 20 36 10 6 4 28:13

3. Odra Opole 21 35 10 5 6 27:23
4. Stal Mielec 20 34 10 4 6 29:23
5. Chrobry Głogów 21 33 9 6 6 26:23
6. Raków Częstochowa 20 32 9 5 6 35:25
7. Wigry Suwałki 20 32 9 5 6 25:21
8. GKS Katowice 20 31 9 4 7 29:25
9. Zagłębie Sosnowiec 21 30 8 6 7 28:24
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 28 7 7 7 24:27
11. Puszcza Niepołomice 20 27 7 6 7 26:25
12. Bytovia Bytów 20 24 6 6 8 22:24
13. Pogoń Siedlce 21 24 6 6 9 24:33
14. GKS Tychy 20 23 6 5 9 21:31
15. Olimpia Grudziądz 20 18 5 3 12 13:23
16. Stomil Olsztyn 19 18 6 1 12 22:33
17. Górnik Łęczna 21 18 4 6 11 16:30
18. Ruch Chorzów 20 12 7 2 11 26:28


Ruch Chorzów: -11 punktów za zaległości finansowe.
Stomil Olsztyn: -1 punkt za zaległości finansowe.


II Liga – 21. kolejka


Sobota (10.03)



ŁKS Łódź - Gryf Wejherowo 0:0 (0:0)

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
Bramki: Daniel Szczepan 38, Kamil Szymura 61 - Adrian Dziubiński 47

Niedziela (11.03)

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
Bramki: Paweł Tarnowski 66 - Patryk Skórecki 87

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
Bramki: Peter Mazan 8, Maciej Świdzikowski 34, Leandro 39k, 83 - Bartosz Waleńcik 20, Mario Vasilj 36

Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów - odwołany z powodu złego stanu boiska
Garbarnia Kraków - Rozwój Katowice - odwołany z powodu złego stanu boiska
Wisła Puławy - ROW 1964 Rybnik - odwołany z powodu złego stanu boiska
Warta Poznań - Gwardia Koszalin - odwołany z powodu złego stanu boiska
Olimpia Elbląg - MKS Kluczbork - odwołany z powodu złego stanu boiska

Tabela po 21 kolejkach

1. GKS 1962 Jastrzębie 20 46 14 4 2 36:12
2. ŁKS Łódź 20 39 10 9 1 21:11
3. Radomiak Radom 20 37 10 7 3 32:20

4. Warta Poznań 19 36 11 3 5 26:12
5. Olimpia Elbląg 19 32 9 5 5 29:22
6. Siarka Tarnobrzeg 19 32 10 2 7 30:25
7. Znicz Pruszków 20 27 7 6 7 24:27
8. GKS Bełchatów 19 26 7 5 7 30:27
9. Błękitni Stargard 20 25 6 7 7 21:20
10. Garbarnia Kraków 19 24 6 6 7 22:21
11. Wisła Puławy 19 23 5 8 6 21:21
12. ROW 1964 Rybnik 19 22 5 7 7 29:33
13. Stal Stalowa Wola 20 22 5 7 8 19:24
14. Legionovia Legionowo 20 18 5 3 12 20:30
15. Rozwój Katowice 19 17 4 5 10 16:28
16. MKS Kluczbork 19 16 2 10 7 14:27
17. Gwardia Koszalin 19 15 3 6 10 15:33
18. Gryf Wejherowo 20 14 2 8 10 18:30



III liga - 18. kolejka

Sobota (10.03)


Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 4:3 (2:1)
Bramki: Kamil Jackiewicz 5, Michał Hryszko 15, Łukasz Grzybowski 53k , Michał Kuczałek 81 - Eryk Rakowski 22, Michał Kaputa 50, Reinaldo Melao 65

MKS Ełk - Sokół Ostróda 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Twardowski 68 - Wojciech Kuriata 72sam.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Tur Bielsk Podlaski 0:0 (0:0)

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - GKS Wikielec 0:0 (0:0)

Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz 3:2 (3:0)
Bramki: Patryk Kamiński 1, Arkadiusz Ciach 16, Jakub Kabala 41 - Robert Kowalczyk 59, Michał Wrzesiński 67

Widzew Łódź - Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)
Bramki: Robert Demjan 16, Marek Zuziak 54

Huragan Morąg - Polonia Warszawa - przełożony na 18.04 z powodu złego stanu boiska
Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki - przełożony na 18.04 z powodu złego stanu boiska
Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - przełożony na 18.04 z powodu złego stanu boiska

Tabela po 18 kolejkach

1. Widzew Łódź 18 38 11 5 2 34:13
2. Sokół Aleksandrów Łódzki 18 38 11 5 2 32:14
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki 17 33 10 3 4 30:20
4. Ursus Warszawa 18 31 9 4 5 23:22
5. Huragan Morąg 17 30 9 3 5 26:17
6. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 18 29 8 5 5 29:28
7. Victoria Sulejówek 18 28 8 4 6 36:32
8. Legia II Warszawa 17 27 8 3 6 30:18
9. Polonia Warszawa 17 27 6 9 2 24:13
10. Olimpia Zambrów 18 27 9 0 9 26:28
11. Pelikan Łowicz 18 24 8 0 10 37:33
12. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 17 22 6 4 7 30:32
13. Sokół Ostróda 18 20 5 5 8 20:24
14. MKS Ełk 18 19 5 4 9 13:19
15. ŁKS 1926 Łomża 18 18 5 3 10 18:27
16. Warta Sieradz 17 15 4 3 10 23:32
17. Tur Bielsk Podlaski 18 10 2 4 12 7:46
18. GKS Wikielec 18 7 1 4 13 15:35


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 18. kolejka

Sobota (10.03)


Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Praszelik 52

Progres Kraków - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Korczyk 4k

MKS Polonia Warszawa - MOSP Białystok 4:1 (3:0)
Bramki: Mariusz Chmielewski 10, Michael Ameyaw 43, 45k, Kacper Wasilewski 90 - Damian Oracz 65

ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 3:1 (2:0)
Bramki: Maciej Konewka 3, Mateusz Jaworski 16, Eryk Krysiak 75 - Kamil Puc 53

Niedziela (11.03)

Resovia - UKS SMS Łódź 1:2 (1:0)
Bramki: Szymon Feret 34k - Patryk Makuch 58k, Daniel Kleber 61

Cracovia - Wisła Płock 2:1 (0:0)
Bramki: Daniel Pik 62, Patryk Ochman 73 - nieznany zawodnik 88

Motor Lublin - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
Bramka: Franciszek Ratajczyk 75


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 19. kolejka

Środa (14.03)

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1)
Bramki: Mikołaj Nawrocki 13, Kamil Huczko 59, Kacper Głowicki 65

Tabela po 18 kolejkach

1. Legia Warszawa 18 42 12 6 0 42:12
2. Jagiellonia Białystok 19 39 12 3 4 41:20
3. Cracovia 18 35 9 8 1 39:17
4. Korona Kielce 18 35 11 2 5 36:29
5. Progres Kraków 18 33 10 3 5 34:18
6. Wisła Kraków 18 32 10 2 6 23:18
7. UKS SMS Łódź 18 31 10 1 7 35:22
8. Motor Lublin 18 29 8 5 5 27:16
9. Resovia 18 25 8 1 9 25:36
10. MKS Polonia Warszawa 18 24 6 6 6 33:26
11. Znicz Pruszków 18 22 6 4 8 26:20
12. Stomil Olsztyn 18 16 4 4 10 16:29
13. ŁKS Łódź 18 15 4 3 11 21:41

14. MOSP Białystok 18 11 3 2 13 13:49
15. Stal Rzeszów 18 10 2 4 12 14:42
16. Wisła Płock 19 6 0 6 13 10:40


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor niebieski - lokata oznaczająca grę w barażach.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.
Kolor brązowy - lokata premiowana awansem do półfinału CLJ.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2018 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.