358 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

2017.05.12 10:17, Aktualizacja: 2017.05.15 08:42
Za nami kolejny piłkarski weekend, podczas którego dobrze zaprezentowały się kluby z Podlasia. Jagiellonia pokonała Wisłę Kraków, natomiast Wigry okazały się lepsze od Bytovii Bytów. Oto wyniki wszystkich gier, jakie odbyły się w dniach 12-14 maja.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa – 33. kolejka

Piątek (12.05)


Arka Gdynia – Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka: Rafał Siemaszko 39

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 3:1 (1:1)
Bramki: Filip Starzyński 34, Kamil Mazek 55, Arkadiusz Woźniak 90 - Michal Papadopulos 13

Sobota (13.05)

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Cillian Sheridan 27, Dmytro Chomczenowski 90+1

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 6:0 (1:0)
Bramki: Kamil Biliński 17, 54, 71, Ryota Morioka 50, 82, Piotr Celeban 56

Wisła Płock – Cracovia 1:1 (1:1)
Bramki: Piotr Wlazło 31k - Sebastian Steblecki 38

Niedziela (14.05)

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 0:0 (0:0)

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: Marcin Robak 35, Łukasz Trałka 64

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:0 (2:0)
Bramki: Kasper Hämäläinen 5, 74, Miroslav Radović 28, Dominik Nagy 52, Guilherme 55k, Waleri Kazaiszwili 88

Tabela po 33 kolejkach

Grupa mistrzowska:

1. Jagiellonia Białystok 33 37 (59) 20 6 7 60:32
2. Lech Poznań 33 37 (55) 19 7 7 58:24
3. Legia Warszawa 33 36 (58) 19 8 6 67:31
4. Lechia Gdańsk 33 34 (53) 18 6 9 49:37
5. Wisła Kraków 33 23 (44) 13 6 14 46:50
6. Korona Kielce 33 22 (39) 12 5 16 42:59
7. Pogoń Szczecin 33 21 (42) 10 12 11 47:45
8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 21 (42) 12 6 15 31:49

Grupa spadkowa:

9. Wisła Płock 33 25 (39) 11 11 11 47:48
10. Zagłębie Lubin 33 25 (39) 11 11 11 43:40
11. Cracovia 33 21 (31) 7 15 11 43:46
12. Śląsk Wrocław 33 20 (34) 9 10 14 40:49
13. Arka Gdynia 33 20 (31) 9 8 16 39:53
14. Piast Gliwice 33 19 (30) 8 10 15 35:53
15. Górnik Łęczna 33 18 (30) 8 9 16 40:56
16. Ruch Chorzów 33 17 (30) 10 6 17 39:54

Ruch Chorzów: -4 punkty za zaległości finansowe.


Nice I liga – 30. kolejka

Piątek (12.05)


GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
Bramka: Michal Piter-Bučko 72

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Midzierski 16, Jakub Vojtuš 69 - Marcin Sierczyński 90

Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz 1:3 (0:2)
Bramki: Damian Sędziak 84 - Daniel Feruga 5, Adam Banasiak 10, Marcin Kaczmarek 61

Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)
Bramki: Aleksander Jagiełło 72k, 90k - Konrad Wrzesiński 5

Sobota (13.05)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy 2:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Sierpina 17, Nermin Haskić 89 - Jakub Świerczok 2, 87

Chojniczanka Chojnice – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Kosakiewicz 16 - Mohamed Essam 5

Wigry Suwałki – Bytovia Bytów 3:2 (0:0)
Bramki: Kamil Adamek 48, Kamil Zapolnik 70, 86k - Janusz Surdykowski 72, 90+4k

Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze 2:4 (2:0)
Bramki: Jarosław Ratajczak 12, Tsubasa Nishi 20 - Rafał Kurzawa 68, Igor Angulo 71, 79, Szymon Żurkowski 90

Wisła Puławy – Stal Mielec 0:0 (0:0)

Tabela po 30 kolejkach

1. Sandecja Nowy Sącz 30 57 17 6 7 44-23
2. Olimpia Grudziądz 30 50 15 5 10 44-31
3. GKS Katowice 30 50 14 8 8 42:27
4. Zagłębie Sosnowiec 30 50 14 8 8 47:41
5. Wigry Suwałki 30 49 14 7 9 44:36
6. Miedź Legnica 30 48 13 9 8 40:23
7. Chojniczanka Chojnice 30 48 11 15 4 47:43
8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 47 12 11 7 35:30
9. Górnik Zabrze 30 46 13 7 10 45:33
10. Stal Mielec 30 38 10 8 12 31:37
11. Pogoń Siedlce 30 37 11 4 15 28:41
12. Chrobry Głogów 30 36 10 6 14 44:45
13. Stomil Olsztyn 30 34 8 13 9 44:41
14. GKS Tychy 30 34 9 7 14 36:43
15. Wisła Puławy 30 31 7 10 13 32:45
16. Znicz Pruszków 30 29 8 5 17 30:54
17. Bytovia Bytów 30 27 6 9 15 33:44
18. MKS Kluczbork 30 21 3 12 15 28:57

Stomil Olsztyn: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.


II liga – 30. kolejka

Piątek (12.05)


Polonia Warszawa – Rozwój Katowice 1:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Marczak 57 - Damian Kowalczyk 90

Polonia Bytom – Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Słodowy 35 - Fabian Piasecki 56k

Sobota (13.05)

Odra Opole – Błękitni Stargard Szczeciński 3:2 (2:0)
Bramki: Marek Gancarczyk 14, Tomasz Wepa 16, Marcin Wodecki 50 - Grzegorz Szymusik 51, Tomasz Pustelnik 59

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Bętkowski 87k - Krystian Wójcik 64

Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)
Bramki: Maciej Dampc 57 - Kamil Spratek 3

GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
Bramki: Aghwan Papikjan 12, Bartłomiej Bartosiak 50, Patryk Rachwał 81k

Warta Poznań – Radomiak Radom 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Białożyt 90 - Leândro 55k

Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)
Bramki: Łukasz Pietroń 65k - Michał Czarny 38, 50, Filip Wójcik 42

Raków Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg 0:0 (0:0)

Tabela po 30 kolejkach

1. Odra Opole 30 65 19 8 3 63:28
2. Raków Częstochowa 30 62 17 11 2 55:24
3. Puszcza Niepołomice 30 57 16 9 5 39:21
4. Radomiak Radom 30 51 14 9 7 34:28
5. Siarka Tarnobrzeg 30 44 12 9 9 46:43
6. Olimpia Elbląg 30 43 10 13 7 53:44
7. Błękitni Stargard Szczeciński 30 41 10 11 9 40:33
8. Legionovia Legionowo 30 39 10 9 11 47:42
9. GKS Bełchatów 30 38 12 5 13 34:33
10. Gryf Wejherowo 30 36 10 6 14 41:50
11. Warta Poznań 30 35 9 8 13 34:48
12. ROW 1964 Rybnik 30 34 9 7 14 29:41
13. Olimpia Zambrów 30 32 8 8 14 31:46
14. Rozwój Katowice 30 32 7 11 12 30:37
15. Stal Stalowa Wola 30 32 7 11 12 34:48
16. Polonia Warszawa 30 28 5 13 12 33:40
17. Kotwica Kołobrzeg 30 27 6 9 15 33:48
18. Polonia Bytom 30 21 8 5 17 23:45

GKS Bełchatów: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Polonia Bytom: -8 punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Siarka Tarnobrzeg: -1 punkt za niespełnienie wymogów licencyjnych.


III liga gr. I - 28. kolejka

Piątek (12.05)


Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:0 (0:0)

Sobota (13.05)

Legia II Warszawa – Ursus Warszawa 0:1 (0:0)
Bramki: Konrad Szkopiński 78

Motor Lubawa – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
Bramki: Artur Golański 17k, Patryk Bryła 58k, Mateusz Gamrot 78

Sokół Aleksandrów Łódzki – MKS Ełk 2:0 (1:0)
Bramki: Damian Pawlak 13, Michał Wrzesiński 79

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Huragan Morąg 2:1 (1:0)
Bramki: Mariusz Gabrych 45, Rafał Maciejewski 60 - Mateusz Czorniej 80

Widzew Łódź – Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: Piotr Okuniewicz 6, Daniel Mąka 28k

Niedziela (14.05)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Huragan Wołomin 4:1 (2:0)
Bramki: Marcin Mirecki 5, Paweł Magdoń 20, Wiktor Żytek 50k, Jakub Rozwandowicz 58 - Daiji Kimura 89

Pelikan Łowicz – ŁKS 1926 Łomża 2:0 (2:0)
Bramki: Michał Adamczyk 4k, Mateusz Majewski 42

Concordia Elbląg – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0 (0:0)

Tabela po 28 kolejkach

1. ŁKS Łódź 28 62 18 8 2 52:13
2. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28 62 19 5 4 65:27
3. Widzew Łódź 28 58 17 7 4 48:28
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 28 46 12 10 6 44:28
5. Legia II Warszawa 28 46 14 4 10 49:40
6. Sokół Ostróda 28 44 12 8 8 43:29
7. Sokół Aleksandrów Łódzki 28 44 12 8 8 38:23
8. Pelikan Łowicz 28 43 13 4 11 38:29
9. Lechia Tomaszów Mazowiecki 28 42 11 9 8 48:32
10. Jagiellonia II Białystok 28 39 10 9 9 27:34
11. Huragan Morąg 28 37 10 7 11 34:27
12. MKS Ełk 28 34 10 4 14 35:38
13. Ursus Warszawa 28 33 9 6 13 35:35
14. ŁKS 1926 Łomża 28 33 8 9 11 23:29
15. Concordia Elbląg 28 28 8 7 13 42:47
16. Ruch Wysokie Mazowieckie 28 20 4 8 16 23:56
17. Huragan Wołomin 28 16 4 4 20 16:69
18. Motor Lubawa 28 5 0 5 23 12:88

Concordia Elbląg: -3 punkty za niewywiązanie się z kontraktu wobec zawodnika.


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 27. kolejka

Piątek (12.05)


Resovia – Progres Kraków 1:2 (0:2)
Bramki: Kamil Antonik 80 - Bartosz Szcząber 12k, Mateusz Stec 15

Sobota (13.05)

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 2:2 (1:2)
Bramki: Jakub Konon 41, Mateusz Ostaszewski 84k - Szymon Dulias 23, 26

UKS SMS Łódź – Wisła Kraków 2:1

Cracovia – ŁKS Łódź 3:1 (1:1)
Bramki: Filip Sroka 32, 50, 72 - Mateusz Jaworski 38

Legia Warszawa – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Góral 74k, 90 - Kacper Ciesielski 39

Niedziela (14.05)

Motor Lublin – Neptun Końskie 4:1 (2:0)
Bramki: Patryk Szysz 2, 32, Bartłomiej Tkaczuk 49, Maksymilian Cichocki 59 - nieznany zawodnik 54

TOP 54 Biała Podlaska – Korona Kielce 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Poński 10, 85k, Eryk Borczyński 66

GKS Bełchatów – MKS Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Oskar Mazerant 37, Damian Michalski 66 - nieznany zawodnik 70

Tabela po 27 kolejkach

1. Legia Warszawa 27 67 21 4 2 76:16
2. UKS SMS Łódź 27 63 19 6 2 72:20
3. Jagiellonia Białystok 27 59 18 5 4 72:23
4. Progres Kraków 27 52 16 4 7 63:43
5. Korona Kielce 27 42 13 3 11 51:50
6. MKS Polonia Warszawa 27 40 12 4 11 44:35
7. Cracovia 27 39 11 6 10 46:35
8. Znicz Pruszków 27 39 12 3 12 28:34
9. Wisła Kraków 27 38 11 5 11 43:42
10. Motor Lublin 27 36 10 6 11 44:43
11. Resovia 27 35 10 5 12 36:50
12. ŁKS Łódź 27 30 9 3 15 28:41
13. Stal Mielec 27 27 6 9 12 44:49
14. GKS Bełchatów 27 25 7 4 16 34:55
15. TOP 54 Biała Podlaska 27 14 4 2 21 25:73
16. Neptun Końskie 27 6 1 3 23 28:125

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2017 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.