736 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.04.26 09:22, Aktualizacja: 2019.04.30 12:01
Na szczeblu Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok bije się o lokatę numer 4, zaś klasę niżej suwalskie Wigry marzą, by zająć pozycję numer 15, która gwarantuje pozostanie w Fortuna I Lidze.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 33. kolejka

Piątek (26.04)

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: Damjan Bohar 6, Patryk Tuszyński 28

Piast Gliwice - Cracovia 3:1 (1:1)
Bramki: Aleksandar Sedlar 11k, 66, Paweł Tomczyk 88 - Airam Cabrera 32k

Sobota (27.04)

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
Bramki: Radosław Majewski 45 - Kamil Drygas 88sam.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3 (1:0)
Bramki: Lukas Haraslin 17 - Paweł Stolarski 61, Kasper Hamalainen 80, Iuri Medeiros 90+4

Niedziela (28.04)

Miedź Legnica - Wisła Płock 3:2 (3:1)
Bramki: Joan Roman 4, 10, Petteri Forsell 36 - Grzegorz Kuświk 28, Oskar Zawada 86k

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
Bramki: Marko Vejinović 39, Adam Marciniak 80

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
Bramki: Marko Kolar 27 - Marcin Robak 7

Poniedziałek (29.04)

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)
Bramki: Boris Sekulić 28, Jesus Jimenez 38, Igor Angulo 43, 78

Tabela po 33 kolejkach - grupa mistrzowska

1. Legia Warszawa 33 66 20 6 7 52:33
2. Lechia Gdańsk 33 63 18 9 6 50:33
3. Piast Gliwice 33 62 18 8 7 53:32

4. Jagiellonia Białystok 33 51 14 9 10 49:46
5. Zagłębie Lubin 33 50 15 5 13 52:42
6. Cracovia 33 48 14 6 13 40:39
7. Lech Poznań 33 48 14 6 13 46:44
8. Pogoń Szczecin 33 47 13 8 12 51:49

Tabela po 33 kolejkach - grupa spadkowa

9. Wisła Kraków 33 43 12 7 14 59:54
10. Korona Kielce 33 43 11 10 12 38:48
11. Górnik Zabrze 33 40 10 10 13 43:50
12. Miedź Legnica 33 36 9 9 15 35:58
13. Wisła Płock 33 36 9 9 15 47:55
14. Arka Gdynia 33 35 8 11 14 43:45
15. Śląsk Wrocław 33 32 8 8 17 37:42
16. Zagłębie Sosnowiec 33 28 7 7 19 45:70



Fortuna I Liga - 31. kolejka

Sobota (27.04)

Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Kuzimski 17, Łukasz Moneta 60 - Janusz Surdykowski 54

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Sekulski 6, Łukasz Piątek 21

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (0:0)
Bramki: Grzegorz Lech 57, Mateusz Gancarczyk 61, Michał Góral 87

Niedziela (28.04)

Warta Poznań - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Szymusik 16, Robert Janicki 69k - Szymon Skrzypczak 90k

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
Bramki: Michal Piter-Bućko 45, Adrian Basta 55 - Piotr Stawarczyk 74k

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:2)
Bramki: Michał Rzuchowski 11, Bartosz Jaroch 50k - Kamil Adamek 21, Kamil Szymura 26

GKS Tychy - Wigry Suwałki 5:0 (3:0)
Bramki: Dawid Abramowicz 9, Jakub Vojtus 21, 35, Łukasz Grzeszczyk 67k, Mateusz Piątkowski 90

Stal Mielec - Chrobry Głogów 5:1 (3:0)
Bramki: Łukasz Janoszka 5, 45, Jonathan de Amo 43, Krystian Getinger 63, Josip Soljić 68k - Oskar Repka 70

Poniedziałek (29.04)

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 0:2 (0:1)
Bramki: Wojciech Lisowski 39, Tymoteusz Puchacz 90

Tabela po 31 kolejkach

1. Raków Częstochowa 31 68 20 8 3 51:18
2. ŁKS Łódź 31 62 18 8 5 51:20

3. Stal Mielec 31 55 15 10 6 47:22
4. Sandecja Nowy Sącz 31 51 13 12 6 31:21
5. GKS 1962 Jastrzębie 31 45 11 12 8 37:34
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 31 43 12 7 12 46:42
7. GKS Tychy 31 43 11 10 10 45:36
8. Puszcza Niepołomice 31 41 11 8 12 32:39
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 31 40 10 10 11 39:41
10. Warta Poznań 31 38 10 8 13 30:40
11. Chojniczanka Chojnice 31 38 9 11 11 43:44
12. Odra Opole 31 36 9 9 13 41:51
13. Chrobry Głogów 31 36 10 6 15 26:36
14. GKS Katowice 31 34 8 10 13 32:41
15. Stomil Olsztyn 31 34 9 10 12 32:37
16. Bytovia Bytów 31 33 6 15 10 41:46
17. Wigry Suwałki 31 31 7 10 14 35:52
18. Garbarnia Kraków 31 21 5 6 20 19:58
Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 31. kolejka

Sobota (27.04)

Skra Częstochowa - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Holik 87 - Mariusz Holik 58sam.

Niedziela (28.04)

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
Bramki: Paweł Tarnowski 14, Tomasz Midzierski 64sam.

Rozwój Katowice - Stal Stalowa Wola 0:0 (0:0)

Radomiak Radom - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
Bramka: Przemysław Brzeziański 87

Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
Bramka: Adam Mesjasz 79

GKS Bełchatów - Resovia 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Ryszka 76

Olimpia Grudziądz - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1)
Bramki: Germán Ruiz 2 - Dominik Zawadzki 37, Przemysław Brychlik 87

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 (1:2)
Bramki: Mariusz Idzik 10 - Michał Kołodziejski 8, Maciej Stefanowicz 36k

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 41k - Maciej Koziara 82

Tabela po 31 kolejkach

1. Radomiak Radom 31 55 16 7 8 59:22
2. GKS Bełchatów 31 54 15 11 5 36:17
3. Elana Toruń 31 53 14 11 6 45:31

4. Widzew Łódź 31 52 12 16 3 43:24
5. Olimpia Grudziądz 31 50 15 5 11 59:42
6. Pogoń Siedlce 31 47 13 8 10 51:39
7. Stal Stalowa Wola 31 45 13 6 12 41:41
8. Znicz Pruszków 31 43 12 7 12 44:52
9. Górnik Łęczna 31 43 11 10 10 42:49
10. Resovia 31 43 12 7 12 37:40
11. Skra Częstochowa 31 40 11 7 13 29:42
12. Błękitni Stargard 31 36 10 6 15 37:50
13. Olimpia Elbląg 31 34 8 10 13 24:35
14. Gryf Wejherowo 31 34 9 7 15 41:56
15. Siarka Tarnobrzeg 31 33 9 6 16 29:50
16. ROW 1964 Rybnik 31 32 6 14 11 25:37
17. Ruch Chorzów 31 31 7 10 14 36:39
18. Rozwój Katowice 31 31 7 10 14 32:44

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 24. kolejka

Sobota (27.04)

Ursus Warszawa - Sokół Ostróda 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Prusinowski 45

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Znicz Biała Piska 4:1 (2:1)
Bramki: Kamil Kubiak 23, Kamil Lewiński 39, Kamil Szymczak 54, Kamil Cyran 73 - Paweł Kossyk 10

Legionovia Legionowo - Broń Radom 3:0 (2:0)
Bramki: Piotr Krawczyk 36, Eryk Więdłocha 43, Karol Podliński 68

Sokół Aleksandrów Łódzki - Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)
Bramka: Dawid Cempa 69

Unia Skierniewice - Olimpia Zambrów 2:1 (2:0)
Bramki: Ołeksandr Łapin 4sam., Kamil Łojszczyk 23k - Emil Łupiński 60

Mazur Ełk - Huragan Morąg 0:0 (0:0)

Victoria Sulejówek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:2)
Bramki: Wojciech Wocial 65 (k), 78 - Konrad Rudnicki 9, Karol Drwęcki 26, Kamil Waśniowski 56

Niedziela (27.04)

Legia II Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 3:0 (1:0)
Bramki: Maciej Rosołek 7, Mateusz Bondarenko 73, Oskar Wojtysiak 75

Ruch Wysokie Mazowieckie - Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Tabela po 24 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 24 53 16 5 3 37:20
2. Legionovia Legionowo 24 49 15 4 5 55:27
3. Unia Skierniewice 24 46 15 1 8 36:16
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 24 44 13 5 6 40:29
5. Sokół Ostróda 24 43 12 7 5 39:31
6. Legia II Warszawa 23 40 11 7 5 38:24
7. Znicz Biała Piska 24 37 11 4 9 37:37
8. Polonia Warszawa 23 36 11 3 9 38:28
9. Olimpia Zambrów 24 34 8 10 6 44:37
10. Broń Radom 24 30 8 6 10 41:47
11. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 24 29 9 2 13 32:33
12. Pelikan Łowicz 24 29 7 8 9 29:33
13. Ursus Warszawa 24 29 8 5 11 32:38
14. Huragan Morąg 24 27 7 6 11 40:47
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 24 25 7 4 13 31:55
16. Victoria Sulejówek 24 22 5 7 12 32:46
17. Mazur Ełk 24 19 4 7 13 28:40

18. ŁKS 1926 Łomża 24 7 2 1 21 21:62


Centralna Liga Juniorów - 25. kolejka

Sobota (27.04)

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Kafel 89 - Maciej Bortniczuk 45, Mikołaj Wasilewski 62, Eryk Matus 90

Ruch Chorzów - Motor Lublin 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Hołoś 88, Lucjan Klisiewicz 90

Escola Varsovia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Bramki: Filip Laskowski 62 - Tomasz Mamis 40, Bruno Wacławek 90

GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Lisowski 67, Jakub Kozica 76 - Mateusz Łęgowski 19

Korona Kielce - Lech Poznań 3:2 (2:0)
Bramki: Daniel Szelągowski 23k, Kacper Rogoziński 45, Artur Piróg 61 - Kacper Wachowiak 85, Jakub Białczyk 90

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Lukoszek 39

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 4:0 (2:0)
Bramki: Patryk Kusztal 12, 47, Błażej Czuban 31k, Mateusz Kizyma 87

Niedziela (28.04)

Arka Gdynia - Elana Toruń 3:1 (1:1)
Bramki: Jakub Wilczyński 24, Mateusz Stępień 75, Jakub Pek 90 - Dominik Kowalski 36

Tabela po 25 kolejkach

1. Korona Kielce 25 61 19 4 2 62:29
2. Śląsk Wrocław 25 49 16 1 8 66:46
3. Zagłębie Lubin 25 44 13 5 7 50:33
4. Wisła Kraków 24 42 13 3 8 35:22
5. Pogoń Szczecin 24 40 11 7 6 52:35
6. Legia Warszawa 25 39 12 3 10 39:32
7. Cracovia 25 36 10 6 9 52:49
8. Jagiellonia Białystok 25 35 9 8 8 43:46
9. Lech Poznań 25 34 11 1 13 48:42
10. Górnik Zabrze 25 32 8 8 9 41:43
11. Arka Gdynia 25 31 8 7 10 41:46
12. Escola Varsovia Warszawa 25 29 9 2 14 42:47
13. Motor Lublin 25 24 5 9 11 24:37
14. GKS Bełchatów 25 23 6 5 14 23:53
15. Ruch Chorzów 25 22 5 7 13 38:59
16. Elana Toruń 25 15 3 6 16 22:59


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.