Short-track. Mistrzostwa Europy w Turynie bez medali Polaków

2017.01.16 13:36
W miniony weekend (13-15.01) rozgrywane były w Turynie Mistrzostwach Europy w short-tracku, na których wystartowali zawodnicy Juvenii Białystok. Niestety – podobnie jak reszta Polaków – nie zdobyli oni na włoskiej ziemi żadnego medalu.

Nie udało się Natalii Maliszewskiej – zawodniczce białostockiej Juvenii – powtórzyć rezultatów z zawodów Pucharu Świata, kiedy to dwukrotnie zajęła 3. miejsce. Białostoczanka na Mistrzostwach Europy w Turynie uplasowała się na pozycjach nr 10 (wyścig na 1000 m), 16 (wyścig na 1500 m) oraz 20 (wielobój). Na swoim koronnym dystansie, czyli 500 m, Maliszewska zakończyła udział już w biegu eliminacyjnym, po którym została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku rywalki.

Inny z reprezentantów Juvenii – Bartosz Konopko – również za najlepszy rezultat musi uznać miejsce 10. Takie bowiem zajął w wyścigu na 500 m, w którym odpadł na poziomie ćwierćfinałów. W rywalizacji na 1000 m był 26., natomiast zmagania na dystansie 1500 m zakończył na lokacie 11. Podobne miejsce – bo 12. – zajął w klasyfikacji wielobojowej.

W rywalizacji na 1000 m swoich sił próbowali także dwaj inni zawodnicy białostockiej Juvenii. Rafał Anikiej dostał się do półfinału i ostatecznie sklasyfikowany został na pozycji 11., natomiast Bartosz Bielecki ukończył zmagania o 4 oczka niżej.

W sztafecie reprezentantki Polski – z Natalią Maliszewską w składzie – zajęły miejsce 6. Gorzej poszło panom, którzy – po upadku Bartosza Konopki – ukończyli batalię na lokacie 10.