Short track. Znakomity początek sezonu Patrycji i Natalii Maliszewskiej

2015.11.02 00:00
Dobrą formę od początku sezonu prezentują siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie. Zawodniczki Juvenii Białystok podczas zawodów Pucharu Świata poprawiły m.in. dwa rekordy kraju. Historyczny wynik odniosła młodsza z sióstr - Natalia.

Natalia Maliszewska na dystansie 500 m zajęła drugie miejsce i jako pierwsza Polka w historii wywalczyła medal na takiej imprezie. W finale łyżwiarka Juvenii przegrała jedynie z reprezentantką gospodarzy - Marianne St-Gelais. Oprócz tego młodsza z sióstr w biegu ćwierćfinałowym ustanowiła nowy rekord Polski, uzyskując czas 43,238.

Na 5. pozycji została sklasyfikowana Patrycja Maliszewska, która wygrała finał B.

Świetny występ zanotowała także Magdalena Warakomska, która na dystansie 1000 m dotarła do półfinału, jednak została w nim zdyskwalifikowana i końcowej klasyfikacji zajęła 11. miejsce.

Na dystansie 3000 m siostry Maliszewskie wraz Magdalenę Warakomską i Moniką Grządkowską pobiły rekord kraju - 4.17,604.