Siatkarki BAS-u pokazały charakter. Mają pierwsze zwycięstwo [ZDJĘCIA]

2021.10.03 10:34
Zawodniczki BAS-u Białystok odniosły historyczny triumf na szczeblu siatkarskiej I ligi. Podlasianki w sobotni (2.10) wieczór pokonały AZS AWF Warszawa.
Fot: Anna Woszczenko

W 2. kolejce siatkarskiej I ligi kobiet w stolicy Podlasia doszło do starcia dwóch beniaminków - BAS zmierzył się z warszawskim AZS-em.

Początek rozgrywanego w hali Zespołu Szkół Rolniczych pojedynku należał do przyjezdnych. Białostoczanki miały problem z przyjęciem, a rywalki punktowały bardzo skutecznie, przez co pierwsza partia zakończyła się triumfem AZS-u 25:20.

Później więcej do powiedzenia miały gospodynie, które drugą część spotkania wygrały 25:19, ale mecz był bardzo nierówny. Oba zespoły lepsze momenty gry przeplatały ze słabszymi, dlatego w trzecim secie ekipa ze stolicy kraju znów wyszła na prowadzenie, po czym podopieczne Sebastiana Grzegorka swoją ambitną postawą doprowadziły do remisu 2:2, co oznaczało tie-break.

W nim BAS kontrolował już przebieg rywalizacji. Podlasianki szybko zyskały przewagę (wynik 5:2) i choć przeciwniczki zdołały później zdobyć 3 punkty z rzędu, to jednak w dalszej części piątej partii skuteczny blok białostoczanek - w połączeniu z błędami po stronie AZS-u - sprawił, że to BAS zwyciężył ostatniego seta 15:10 i tym samym wygrał cały mecz 3:2.

Taki rezultat ma swoje odbicie w I-ligowej w tabeli. Drużyna z północno-wschodniej Polski awansowała na miejsce numer 8.

W następnej serii zmagań rywalem beniaminka z Białegostoku będzie SMS PZPS I Szczyrk. Siatkarki BAS-u zagrają na wyjeździe.