Siatkarskie derby Podlasia dla BAS-u

2021.12.12 11:05
W 11. kolejce siatkarskiej II ligi (gr. 2) doszło do starcia między Centrum Augustów a BAS-em Białystok. Górą okazali się goście ze stolicy województwa, którzy wygrali sobotni (11.12) mecz 3:1.
Fot: Maciej Safaryn

Wyraźnym faworytem derbowego starcia był BAS. Nic w tym jednak dziwnego. Białostoczanie w obecnym sezonie przegrali tylko raz, dzięki czemu wspomniana ekipa przewodzi w II-ligowej stawce. Znajdujące się w dolnej połowie tabeli Centrum nie miało jednak zamiaru łatwo prestiżowej potyczki odpuścić. Wprawdzie gospodarze przegrali inauguracyjną partię 21:25, ale później to augustowianie triumfowali (25:22), dlatego stan meczu został wyrównany.

Jak się następnie okazało, na więcej Centrum stać już nie było. W kolejnych setach BAS zwyciężał do 21 i 20, dlatego to na konto białostoczan, którzy wygrali całe spotkanie 3:1, wpadł komplet punktów.

Po 11 kolejkach siatkarze ze stolicy Podlasia mają 3 oczka przewagi nad wiceliderem, czyli Arką Tempo Chełm, natomiast augustowianie plasują się na lokacie numer 9. W następnej serii zmagań BAS podejmie u siebie Spartę Grodzisk Mazowiecki, zaś Centrum wybierze się na wyjazdowy bój z Trójką Międzyrzec Podlaski, która to zamyka II-ligową stawkę.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi (gr. 2)
1. BAS Białystok 11 30 32:8 963:831
2. Arka Tempo Chełm 11 27 29:10 912:774
3. KS Metro Warszawa 11 23 29:17 1059:1009
4. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 11 22 25:15 925:835
5. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 11 21 24:19 964:930
6. Bzura Ozorków 11 15 19:22 888:955
7. Enea KKS Kozienice 11 15 20:23 959:964
8. KS Camper Wyszków 11 14 21:24 995:973