Siatkarze Ślepska zrehabilitowali się za nieudany początek rozgrywek

2018.10.06 21:18
I-ligowy Ślepsk Suwałki dopisał do swego dorobku pierwsze punkty w tym sezonie. Stało się tak, ponieważ klub z północno-wschodniej Polski pokonał w 2. kolejce siatkarskich zmagań Gwardię Wrocław.
Fot: Ślepsk Suwałki

Po klęsce 0:3 poniesionej w Nysie ze Stalą, siatkarze Ślepska - podczas kolejnej wyjazdowej potyczki - zaprezentowali się już wyraźnie lepiej. Choć Gwardia - która na zapleczu PlusLigi znalazła się, dzięki wykupieniu miejsca od Stali Sanok - nie przestraszyła się faworyzowanych rywali i w pewnym momencie była bliska sprawienia sensacji, to jednak ostatecznie górę wzięło doświadczenie, dzięki czemu komplet oczek pojechał do Suwałk.

Podopieczni Mateusza Mielnika bój w województwie dolnośląskim rozpoczęli idealnie, od wygrania dwóch pierwszych partii, ale to nie podłamało ambitnych graczy z Wrocławia, którzy kolejną odsłonę pojedynku zwyciężyli 25:17. Czwarty set także przez długi czas układał się po myśli gospodarzy, bo ci prowadzili już nawet 20:18, co sprawiło, że pełna zdobycz punktowa Ślepska zawisła na włosku.

Końcówka partii należała jednak do przyjezdnych. Sygnał do ataku, kończąc ważne akcje, dał Patryk Szwaradzki, a to zaowocowało tym, że suwalczanie wygrali czwartego seta 25:23 i w całym meczu triumfowali 3:1.

W następnej kolejce Ślepsk po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 zaprezentuje się przed własną publicznością. Do Suwałk przyjedzie bowiem Norwid Częstochowa.