Siedem medali dla Podlasia na XV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

2010.06.15 00:00
XV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie z województwa podlaskiego odnieśli wielki sukces.
Fot: sprawni razem

W dniach 12-13 czerwca w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim, Podlaskie reprezentowało 8 zawodników. W sumie zdobyli 7 medali: 1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe. Mistrzostwa Polski odbyły się w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni - Razem".

Złoty medal w kategorii mężczyzn młodszych w biegu na 1500m, a także brązowe medal za skok w dal zdobył Michał Domusiewicz. Również dwa medale otrzymała Anna Pogroszewska, jeden za chód na 3000m, drug za bieg na 200m. Srebro wywalczyła Ewelina Wnorowska w biegu przez płotki na dystansie 100 i Rafał Łupaciuk także za bieg przez płotki i chód 5000 m.

Zawodnicy są uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu k. Zambrowa a ich trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Dudzicki.

źródło: Wrota Podlasia