Skromne zwycięstwo Wigier. Biało-Niebiescy nie wykorzystali rzutu karnego

2021.09.26 17:44
W 10. kolejce eWinner II Ligi rywalem Wigier Suwałki były rezerwy Śląska Wrocław. Ekipa z północno-wschodniej Polski wygrała domowy mecz 1:0.
Fot: Wigry Suwałki

Rozgrywany przy ul. Zarzecze pojedynek z drugim garniturem Śląska rozpoczął się dla Wigier niezwykle udanie. Już w 15. minucie, po podaniu Kamila Adamka, wynik starcia otworzył Mateusz Sowiński, po czym, niemal od razu, na 2:0 mógł podwyższyć Mariusz Rybicki. Pomocnik Biało-Niebieskich nie wpisał się jednak na listę strzelców, gdyż na drodze do szczęścia stanął mu słupek.

Początek pierwszej połowy był zatem w wykonaniu gospodarzy bardzo dobry i taki też powinien być początek drugiej odsłony spotkania, gdyż już w 53. minucie na korzyść suwalczan podyktowany został rzut karny. Niestety Biało-Niebiescy nie potrafili doskonałej okazji przekuć w gola (Piotr Pierzchała obił słupek), dlatego końcówka meczu była nerwowa. Rezerwy Śląska rzuciły się bowiem do ataku, ale ostatecznie niewykorzystane sytuacje w niedzielne (26.09) popołudnie się nie zemściły. Wigry wygrały z wrocławianami 1:0, dzięki czemu podopieczni Dawida Szulczka awansowali w II-ligowej tabeli na pozycję numer 9.

Następnym rywalem suwalczan będzie przedostatni w stawce Hutnik. Wyjazdowy pojedynek z krakowskim zespołem rozegrany zostanie w najbliższą sobotę (2.10) o godz. 15.00.

Wigry Suwałki - Śląsk II Wrocław 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Sowiński 15

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała, Patryk Mularczyk (81' Fahd Aktaou) - Mateusz Sowiński (75' Kacper Zaborski), Mikołaj Łabojko (82' Bartosz Prętnik), Bartłomiej Babiarz, Mariusz Rybicki (75' Denis Gojko) - Kamil Adamek

Śląsk II Wrocław: Maksymilian Boruc - Bartosz Boruń (74' Michał Szmigiel), Kacper Radkowski (83' Jakub Jezierski), Piotr Celeban, Patryk Caliński, Olivier Wypart (86' Łukasz Gerstenstein) - Szymon Krocz, Mateusz Młynarczyk, Szymon Michalski (74' Filip Olejniczak), Przemysław Bargiel - Grzegorz Kotowicz (74' Hubert Konstanty)