Ślepsk lepszy od KPS-u Siedlce. Na Podlasie zawita Jastrzębski Węgiel?

2019.01.09 09:30
We wtorkowy (8.01) wieczór siatkarze Ślepska Suwałki dopisali do swego dorobku 2 punkty. Podopieczni Mateusza Mielnika pokonali bowiem po tie-breaku KPS Siedlce.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach byli świadkami prawdziwego siatkarskiego horroru, gdyż starcie Ślepska z KPS-em obfitowało nie tylko w wiele emocjonujących wymian z piłką w roli głównej, ale nie brakowało także żółtych i czerwonych kartek. Inauguracyjny set, wygrany przez gości 30:28, trwał ponad 40 minut.

Ostatecznie to jednak I-ligowi zawodnicy z Podlasia unieśli ręce w geście triumfu. Bardzo zacięty pojedynek zakończył się po myśli gospodarzy, ponieważ w tie-breaku to oni wykazali się większymi umiejętnościami, dzięki czemu wygrali całe spotkanie w stosunku 3:2 i awansowali w tabeli rozgrywek na lokatę numer 4.

Wielkie poruszenie wśród suwalskich kibiców wywołało również wydarzenie, które miało miejsce tuż przed meczem. Otóż w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par Pucharu Polski. Jego wynik jest następujący. Jeżeli Ślepsk wyeliminuje w IV rundzie wstępnej BBTS Bielsko-Biała, w kolejnej fazie zmagań siatkarze z Suwałk we własnej hali podejmą Jastrzębski Węgiel, a więc utytułowaną drużynę z PlusLigi, która zdobyła już 10 medali mistrzostw Polski.