Ślepsk postawił się 9-krotnemu mistrzowi Polski. Punktów jednak nie ma

2019.12.22 21:06
Siatkarze Ślepska byli blisko sprawienia niespodzianki i urwania punktów wielokrotnemu mistrzowi kraju. Aż trzy sety w wyjazdowej rywalizacji Podlasian ze Skrą Bełchatów kończyły się bowiem różnicą zaledwie dwóch oczek.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki znów pokazał kawał dobrej siatkówki, ale tym razem ekipie prowadzonej przez Andrzeja Kowala nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Podczas wyjazdowej batalii ze Skrą Bełchatów beniaminek był dla utytułowanego rywala równorzędnym przeciwnikiem, lecz triumf podlaski zespół dał radę odnieść jedynie w inauguracyjnej partii, która zakończyła się wynikiem 28:26.

W kolejnej odsłonie starcia Ślepsk ponownie był bliski zwycięstwa i prowadził w pewnym momencie aż 22:17, jednak później gospodarze zdobyli sześć punktów z rzędu i to oni ostatecznie okazali się w tym secie lepsi, doprowadzając w całym spotkaniu do remisu.

Następne części meczu w dalszym ciągu były bardzo wyrównane, ale w decydujących fragmentach znów minimalnie lepiej wyglądali gracze z Bełchatowie, przez co to właśnie Skra niedzielny (22.12) bój w ramach 11. kolejki PlusLigi wygrała 3:1.

MVP spotkania wybrany został rozgrywający gospodarzy - Grzegorz Łamacz.