Ślepsk pożegnał rok zwycięstwem

2017.12.16 19:32
Siatkarze Ślepska Suwałki w swoim ostatnim tegorocznym meczu na poziomie I ligi pokonali w delegacji SMS PZPS Spała.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Szybko, łatwo i przyjemnie, choć z małymi problemami w końcówce – tak można podsumować występ Ślepska Suwałki w 14. kolejce siatkarskiej I ligi. Srebrni medaliści z poprzedniego sezonu w swoim ostatnim pojedynku przed zimową przerwą ograli 3:0 na wyjeździe SMS PZPS Spała.

Pierwsza partia meczu przebiegała tylko i wyłącznie pod dyktando gości. Ślepsk szybko uzyskał kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie było powiększane, przez co inauguracyjny set zakończył się wynikiem 25:16.

Druga odsłona rywalizacji nie była już tak jednostronna, aczkolwiek znów – bez większych nerwów – zakończyła się triumfem gości. Dopiero partia numer trzy zmusiła siatkarzy z Podlasia do większego wysiłku i odrabiania strat. Choć te w pewnym momencie wynosiły już 5 punktów, to jednak udany finisz sprawił, że wicemistrzowie I ligi przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i zwyciężając tę część spotkania 27:25, ustalili wynik starcia na 3:0.

Kolejny pojedynek zawodnicy z Suwałk stoczą już w 2018 r. Dokładnie 6 stycznia podejmą oni KPS Siedlce.