Słoneczni grają do końca. Cenny remis białostoczan

2018.11.04 11:20
W 6. kolejce Futsal Ekstraklasy doszło do starcia Clearexu Chorzów z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Podlasianie kilka minut przed końcem spotkania przegrywali 1:3, ale ostatecznie - dzięki ambitnej grze - zdołali uratować remis.

Futsaliści MOKS-u, po nieudanym początku sezonu, teraz prezentują się już wyraźnie lepiej. W ostatnich dwóch meczach białostoczanie pokonali Red Devils Chojnice i AZS UG Gdańsk, a w sobotę (3.11) zespół prowadzony przez Adriana Citkę zremisował z liderem tabeli - Clearexem.

Pierwsza połowa toczonego w Chorzowie starcia nie obfitowała w bramki. Do siatki zdołali trafić jedynie gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli w 19. minucie po potężnym strzale z dystansu Mizgajskiego.

Dużo więcej goli kibice obejrzeli po zmianie stron. Niedługo po wznowieniu gry drogę do bramki MOKS-u znalazł Leszczak, po czym kontraktowe trafienie zaliczył Firańczyk.

W 32. minucie spotkania - strzałem po ziemi - na 3:1 podwyższył Zastawnik, przez co w tym momencie sytuacja Słonecznych stała się naprawdę trudna. Na szczęście gracze Adriana Citki zdołali się podnieść i na terenie ówczesnego lidera rozgrywek wyszarpali remis. Najpierw golkipera Clearexu pokonał bowiem Jendruczek, a następnie - podczas gry z lotnym bramkarzem - na listę strzelców wpisał się Lisowski.

W kolejnej serii zmagań MOKS podejmie u siebie znajdującego się na 3. miejscu w tabeli Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

12. Piast Gliwice 5 0 8:19

Clearex Chorzów - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:3 (1:0)
Bramki: Maciej Mizgajski 19, Sebastian Leszczak 24, Mikołaj Zastawnik 32 - Marcin Firańczyk 29, Norbert Jendruczek 37, Mateusz Lisowski 39