Słoneczni przegrali z beniaminkiem. Padło 10 goli

2021.02.07 09:33
Sobotnie (6.02) spotkanie w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy między MOKS-em Słoneczny Stok Białystok a LSSS-em Team Lębork było bardzo emocjonującym widowiskiem. Niestety koniec końców po 3 punkty sięgnęli gracze beniaminka.

Domowa potyczka Słonecznych z ekipą z Lęborka początkowo nie zapowiadała się szczególnie okazale. Przez kilkanaście pierwszych minut oba zespoły nie potrafiły bowiem skierować piłki do siatki, a i samych dobrych okazji do strzelenia bramek było jak na lekarstwo.

W końcu jednak worek z golami się rozwiązał. Najpierw celne uderzenia, dające prowadzenie, oddali Krzysztof Witkowski oraz Mateusz Madziąg, po czym trafienie kontaktowe zaliczył Adrian Citko.

W kolejnych minutach następne 2 bramki zdobyli przyjezdni, a ponieważ tuż przed zmianą stron na listę strzelców wpisał się jeszcze Piotr Kowalczyk, na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 4:2 dla Teamu Lębork.

W drugiej odsłonie rywalizacji białostoczanie, po golach Citki i Dzierzgowskiego, zdołali wyrównać, ale radość gospodarzy z rezultatu 4:4 nie trwała długo. Po chwili gościom ponowne prowadzenie dał Eric Tabares, a w samej końcówce spotkania, pieczętując zwycięstwo 6:4, Podlasian dobił Andre Luiz.

W następnej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy, która dojdzie do skutku już w środę (10.02), MOKS zagra na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcie. Najbliższy rywal Słonecznych okupuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

*drużyna wycofała się z rozgrywek

MOKS Słoneczny Stok Białystok - LSSS Lębork 4:6 (2:4)
Bramki: Adrian Citko 15, 22, Piotr Kowalczyk 20, Tomasz Dzierzgowski 31 - Krzysztof Witkowski 13, Mateusz Madziąg 15, 20, André Luiz 18, 40, Eric Tabares 31

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Kowalczyk, Citko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Prolejko