Słoneczni wciąż udowadniają, że w I lidze są najlepsi

2017.04.16 08:33
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok, mimo że są pewni awansu, w dalszym ciągu nie zwalniają tempa. W sobotni (15.04) wieczór pokonali w zaległym spotkaniu Mieszka Gniezno i nad 2. w tabeli Constractem mają już 9 oczek przewagi.

Jeżeli zawodnicy Mieszka liczyli, że MOKS przyjedzie do Gniezna rozluźniony osiągniętym już celem, to musieli się mocno rozczarować. Zespół prowadzony przez Adriana Citkę nie wpadł bowiem do pierwszej stolicy Polski na wycieczkę, tylko po to, aby po raz kolejny zademonstrować swoją dominację w I-ligowych rozgrywkach.

Gospodarze zatrzymać rozpędzonych białostoczan potrafili zaledwie przez pierwszych 5 minut starcia. Po tym czasie do siatki Mieszka trafił Szczawiński, co rozpoczęło sobotnią strzelaninę zaserwowaną przez Słonecznych. Goście z Białegostoku przed przerwą trafili do bramki rywali jeszcze dwukrotnie i po 20 minutach gry byli już niemal pewni zwycięstwa. W drugiej części rywalizacji nadal przeważali, dzięki czemu do domów wrócili z kompletem oczek, a także okazałym wynikiem 6:1.

W następny weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka zmagań w sezonie 2016/2017. Wtedy też MOKS podejmie na własnym terenie AZS Uniwersytet Warszawski. Po tym starciu zawodnicy wraz z kibicami będą mogli rozpocząć świętowanie zakończenia kapitalnych rozgrywek zwieńczonych awansem do Ekstraklasy.

Mieszko Gniezno – MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:6 (0:3)
Bramki: Bereźnicki 33 – Szczawiński 5, 40, Hryckiewicz 13, Łukasiewicz 20, 25, Kożuszkiewicz 36