Słoneczni z 5. porażką w sezonie. Pościg za wynikiem się nie powiódł

2021.11.07 10:51
W 9. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zagrali przed własną publicznością z AZS-em UW Darkomp Wilanów. Rywale zwyciężyli 2:1, a bohaterem starcia został Maciej Pikiewicz.
Fot: Maciej Safaryn

W stoczonych niedawno pojedynkach z FC Reiter Toruń i Red Devils Chojnice Słoneczni wywalczyli 4 oczka. Niestety Podlasianie nie poszli za ciosem i dobra passa w sobotni (6.11) wieczór dobiegła końca. Słoneczni nie sprostali bowiem ekipie z Wilanowa.

Akademicy na prowadzenie wyszli w 14. minucie, kiedy to do siatki gospodarzy trafił Maciej Pikiewicz, po czym po przerwie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, zdobywając tym samym swojego gola numer 11 w trwającym sezonie.

W 33. minucie białostoczanie złapali kontakt z przeciwnikiem, ponieważ wynik rywalizacji na 1:2 zmienił Krystian Belzyt, jednak mimo usilnych prób Słonecznym nie udało się już po raz kolejny pokonać golkipera drużyny przyjezdnej, przez co w 9. serii zmagań dorobek punktowy MOKS-u się nie powiększył.

O dobry rezultat nieco łatwiej powinno być w następnym spotkaniu, gdyż w 10. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy białostoczanie zmierzą się LSSS-em Team Lębork, który to w ligowej tabeli znajduje się tuż za Słonecznymi, a więc na lokacie numer 13. Mecz ten dojdzie do skutku już w najbliższy czwartek (11.11) o godz. 18.00.