Solidny występ młodej Jagiellonii. Żółto-Czerwoni pokonali drużynę z ligowego podium

2019.05.04 18:44
W 26. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego ograł 2:0 Zagłębie Lubin. Piłkę w bramce Miedziowych umieścili Mateusz Gdowik i Paweł Gierach.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Juniorzy starsi Jagiellonii są niepokonani już od 6 spotkań. W sobotnie (4.05) popołudnie gracze Kobeszki i Pawłowskiego okazali się lepsi od plasującego się na 3. miejscu w tabeli Zagłębia Lubin. Na bocznym boisku stadionu miejskiego białostoczanie wygrali z Miedziowymi 2:0.

W rywalizacji zaliczanej do 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów dłużej piłką operowali przyjezdni, ale to Żółto-Czerwoni potrafili zadać ciosy zakończone bramkami. Najpierw - dokładnie w 17. minucie - sposób na golkipera gości znalazł Mateusz Gdowik, natomiast w drugiej połowie - po kontrataku - przeciwników z Lubina dobił Paweł Gierach, który na gola zamienił podanie Szymona Łapińskiego.

W następnej serii zmagań młodzi Jagiellończycy ponownie stoczą bój na własnym terenie. W przyszłą sobotę (11.05) białostocki zespół zmierzy się z Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Gdowik 17, Paweł Gierach 55

Jagiellonia Białystok: Kaczorowski - Pankiewicz, Gdowik, Czerech, Gierach - Frelek (85' Śledzicki), Ozga (60' Matus) - Łapiński, Nawrocki, Wasilewski (80' Huczko) - Bortniczuk (60' Twarowski)