Sparingowe granie. Wigry słabsze od II-ligowca

2020.02.13 09:11
W środę (12.02) suwalskie Wigry rozegrały pierwszy mecz kontrolny podczas rozpoczętego właśnie obozu w Szalowej. Drużyna prowadzona przez Pawła Crettiego zmierzyła się z Resovią i starcie to przegrała 1:3.
Fot: Wigry Suwałki

II-ligowa Resovia była lepsza pod względem fizycznym i charakteryzowała się większym zrozumieniem, dlatego też pierwszy sparing w trakcie zimowego zgrupowania w Szalowej zakończył się dla Wigier porażką. Wprawdzie przez niemal pół godziny gry to Biało-Niebiescy prezentowali na zadaszonym boisku ze sztuczną nawierzchnią więcej piłkarskich argumentów, lecz stracony gol na 0:1 - zdobyty przez Serhija Krykuna - odmienił losy pojedynku i w następnych minutach to ekipa z Rzeszowa wyglądała zdecydowanie okazalej.

Choć po zmianie stron do remisu zdołał doprowadzić ściągnięty zimą Johan Oremo, to jednak później kolejne gole zdobywali już tylko gracze II-ligowca. W 81. minucie dublet ustrzelił wspomniany wcześniej pomocnik z Ukrainy, a wynik rywalizacji na 3:1 dla Resovii ustalił Karol Twardowski.

W piątek (14.02) suwalczanie mają rozegrać sparing z Wisłoką Dębica, która to rundę jesienną na szczeblu III ligi (gr. IV) zakończyła na pozycji numer 6.

Resovia - Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Bramki: Serhij Krykun 37, 81, Karol Twardowski 85 - Johan Oremo 68

Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec - Szymon Kaliniec, Kamil Radulj, Maksymilian Hebel, Grzegorz Płatek - Serhij Krykun, Daniel Świderski

W II połowie grali również: Wojciech Daniel, Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Jakub Persak, Radosław Adamski, Bartłomiej Wasiluk, Adrian Dziubiński, Karol Twardowski

Wigry Suwałki: Jan Balawejder (46' Dominik Kąkolewski) - Michał Król (60' Paweł Gierach), Martin Dobrotka (60' Patryk Czułowski), Arkadiusz Najemski (46' Michał Ozga), Konrad Matuszewski, Mohamed Loua (60' Robert Bartczak), Joel Huertas (60' Szymon Łapiński), Adam Najem (60' Mikołaj Wasilewski), Denis Gojko (60' Kacper Wełniak), Cezary Sauczek (46' Grzegorz Aftyka), Michał Żebrakowski (46' Johan Oremo)