Spotkanie autorskie „Czy każdy Wilczek to Milczek?”

dodane dnia: 2015-01-26 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2015-02-05
Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie „Czy każdy Wilczek to Milczek?” z Bogdanem Dudko, Dorotą Sulżyk, Dagmara Widanow.

"Wilczek Milczek" to książeczka o niezwykłej przyjaźni Małej Dziewczynki i małego Wilczka, napisana przez Bogdana Dudko. Trochę bajka, trochę legenda, ale oparta na prawdziwej historii, która kiedyś zdarzyła się na skraju Białowieskiej Puszczy w dolinie rzeki Narew.

Mała Dziewczynka mieszka tylko z rodzicami w dzikich ostępach Puszczy, z dala od ludzi. Mały Wilczek, który stracił całą swoją rodzinę, samotny, zagubiony, błąka się po lasach i bagnach. Pewnego dnia się spotykają. Ona od razu obdarza go sympatią. On z początku nieufny, z czasem się z nią zaprzyjaźnia.

To książeczka dla dzieci, ale też dla dorosłych. Pokochajcie wilki, to wspaniałe zwierzęta. Nie bójcie się ich. To one nas boją się znacznie bardziej. I nieprawdą jest, że wilk zjadł Czerwonego Kapturka i jego babcię!

Lech Wilczek, pisarz, artysta i przyrodnik tak pisze o "Wilczku Milczku": "To bardzo pożyteczna, pięknie ilustrowana książeczka. Uczy szacunku i tolerancji wobec innych mieszkańców Ziemi. Nie tylko my, ale i wilki myślą, przeżywają, dbają o swoje dzieci".

Książkę – w cenie 22 zł – można będzie kupić w czasie spotkania. Do każdego egzemplarza będzie dołączona maskotka: Wilczek Milczek, ręcznie wykonany przez Dorotę Sulżyk.

Po spotkaniu odbędą się zajęcia robienia zakładek – wilczków.
Prosimy o zabranie ze sobą nożyczek i igieł.

Bogdan Dudko – białostoczanin, animator kultury, dziennikarz, poeta. Dzieciństwo spędził w Cisówce. Studiował filologię polską. Dziennikarz radiowy (Polskie Radio Białystok) i telewizyjny (TVP Oddział w Białymstoku), autor reportaży o tematyce kulturalnej i dotyczących mniejszości narodowych. Przez 20 lat był redaktorem naczelnym i animatorem Pisma Literacko-Artystycznego "Kartki". Redaktor ponad 40 książek wydanych w serii Biblioteki "Kartek". Laureat kilku konkursów literackich, m.in. I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Debiut, organizowanym przez tygodnik "Niwa". Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego za upowszechnianie kultury i promowanie literatury współczesnej. Wydał "40 i 4 wiersze o miłości" (2008), "Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy" (2014) oraz książkę dla dzieci "Wilczek Milczek" (2014).

Dorota Sulżyk – pochodzi z Gródka, z wykształcenia jest filologiem polskim. W miesięczniku „Czasopis” publikowała swoje reportaże. Prowadzi zajęcia kreatywno-artystyczne w GCK w Gródku. Jej pasją jest rękodzieło – w swojej Pracowni Sunduk filcuje, projektuje biżuterię, szyje zabawki, wykonuje szale, torebki i elementy dekoracyjne. Stara się wykorzystać jak najwięcej możliwości filcu, dba o ciekawą kolorystykę i formę. Prowadzi też warsztaty filcowania. Nazwa jej firmy ma lokalne korzenie: sunduk to dawniej na Podlasiu posażna skrzynia panny młodej, w której przechowywała swoje skarby.
Prace Doroty Sulżyk można obejrzeć: tutaj i tutaj

Dagmara Widanow – absolwentka filologii polskiej. Od 10 lat jest przewodnikiem turystycznym po Puszczy Białowieskiej, organizuje również zajęcia edukacyjne i wycieczki tematyczne dla najmłodszych. W 2014 roku założyła agencję wydawniczo-artystyczną Biała Wieża, której nakładem ukazała się m.in. książka "Wilczek Milczek" z ręcznie uszytą maskotką.
Wydawca: Biała Wieża www.bialawieza.org

Spotkanie odbędzie się w ramach Akcji Zima.

Godz. 18.00
Wstęp wolny.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

823 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39