Stal dla Tura była zbyt twarda. Siódma porażka Podlasian w sezonie

2017.12.23 19:03
Koszykarze Tura Bielsk Podlaski nie sprostali w sobotnie (23.12) popołudnie Stali i polegli z nią 60:75. Porażka w Stalowej Woli oznacza, że podopieczni Kamila Zakrzewskiego święta spędzą na szóstym miejscu w tabeli.
Fot: pixabay.com

Porażką zakończyli rok 2017 koszykarze Tura Bielsk Podlaski. Rogata ekipa w swoim ostatnim meczu przez świąteczno-noworoczną przerwą nie sprostała w Stalowej Woli miejscowej Stali. Kluczowa w kontekście końcowego wyniku okazała się kwarta numer trzy, w której goście polegli różnicą aż 12 oczek.

Główną bolączką Tura w meczu zaliczanym do 15. kolejki koszykarskiej II ligi była gra ofensywna, o czym doskonale świadczy rubryka zdobytych punktów przez poszczególnych zawodników. W podlaskiej ekipie tylko jeden gracz – konkretnie Rafał Piesio – zdołał osiągnąć wynik dwucyfrowy.

Teraz przed podopiecznymi Kamila Zakrzewskiego dwa tygodnie przerwy, a następnie bardzo wymagająca seria spotkań z czołowymi drużynami w tabeli. Najpierw Tur podejmie bowiem Syntex Księżak Łowicz, a następnie zmierzy się AZS-em UMCS Lublin i Żubrami Białystok.

13. Legia II Warszawa 15 13 2-11

Stal Stalowa Wola – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 75:60 (24:22, 17:18, 22:10, 12:10)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Eryk Zielinko (6 pkt), Mateusz Bębeniec (9 pkt), Sylwester Kus (8 pkt), Patryk Bajtus (6 pkt), Jakub Sienkiewicz (2 pkt), Tomasz Pisarczyk (9 pkt), Marcin Marczuk (4 pkt), Patryk Milewski (3 pkt), Rafał Piesio (10 pkt)