Statscore Futsal Ekstraklasa. Białostocki klub wreszcie się przełamał

2020.11.21 18:55
W sobotę (21.11) futsaliści MOKS-u zanotowali ważne ligowe zwycięstwo. Ważne, bo przerwało ono passę 4 porażek z rzędu.

Po serii nieudanych spotkań drużyna Słonecznych osunęła się w ligowej tabeli i straciła kontakt nie tylko z czołówką Statscore Futsal Ekstraklasy, ale też z ekipami, które zajmują miejsca numer 4 i 5. Ponadto niebezpiecznie blisko pojawiły się kluby zamykające stawkę.

Na szczęście zła passa dobiegła końca i MOKS wreszcie wygrał. Podlasianie w sobotnie popołudnie okazali się na wyjeździe lepsi od AZS-u UW Wilanów. Początek starcia nie zwiastował jednak przełamania, bo to gospodarze jako pierwsi zapakowali piłkę do siatki. W 9. minucie, po składnej akcji z Marcinkowskim, uczynił to Klaus.

Białostoczanie tuż przed przerwą zdołali wyrównać, bo golkipera rywali pokonał Kowalczyk, a po zmianie stron ekipa z północno-wschodniej Polski dobiła przeciwnika, zdobywając jeszcze 4 gole. Na listę strzelców wpisali się Adrian Citko, Piotr Bondziul oraz dwukrotnie Michał Osypiuk, dzięki czemu spotkanie w ramach 13. kolejki zakończyło się efektownym triumfem Słonecznych 5:1.

Następny mecz białostoczanie stoczą przeciwko drużynie ze Zduńskiej Woli. Zaległe starcie z Gattą rozegrane zostanie w najbliższą środę o godz. 19.00.

17. P.A. Nova Gliwice 10 4 19:41

AZS UW Wilanów - MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:5 (1:1)
Bramki: Michał Klaus 9 - Piotr Kowalczyk 19, Adrian Citko 26, Michał Osypiuk 33, 39, Piotr Bondziul 40

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Kowalczyk, Citko, Bondziul, Dzierzgowski, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Shostak, Jendruczek, Święciński